Андрій Грицан: прокурор, хабар у $150 тисяч і приховані родичі

Прокурор відділу Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора Андрій Грицан, який фігурує у справі про отримання хабаря в 150 тисяч доларів, продовжує працювати на посаді та подавати декларації, уникаючи згадок про родичів.

Згідно з декларацією за 2025 рік, Грицан офіційно зареєстрований у селищі Козелець Чернігівської області, однак фактично мешкає в Києві. У документах відсутня інформація про членів сім’ї, що означає, що всі активи та доходи записані виключно на нього.

Нерухомість із таємницею

Грицан безкоштовно проживає у квартирі площею 42,7 кв. м у Києві, яка належить Наталії Анатоліївні Грицан — ймовірній родичці. Однак у декларації не вказано жодного зв’язку між ними. Вартість житла на момент набуття права також не розкрита, що може свідчити про родинний дарунок або прихований актив.

Автомобіль та можливий продаж

У 2023 році прокурор придбав Jeep Renegade (2016) за 400 тисяч гривень, що відповідає середній ринковій ціні. Водночас у розділі про видатки за 2024 рік зазначено продаж рухомого майна, але не уточнено, чи це саме Jeep. В декларації авто все ще числиться у власності, що викликає питання щодо правдивості поданих даних.

Доходи та готівкові кошти

За 2024 рік Грицан отримав 1,24 млн гривень зарплати. Додатково він задекларував 150 тисяч гривень від громадянки Інни Однолько за продаж рухомого майна. Ймовірно, це саме Jeep, хоча прямих підтверджень немає.

Також прокурор тримає готівкою 100 тисяч гривень і 5 тисяч доларів, що для державного службовця виглядає цілком звично, але не пояснює можливі невідповідності у декларації.

Раніше Грицан подавав декларацію про звільнення у січні 2025 року, однак продовжує працювати. Чи означає це формальний процес чи спробу уникнути відповідальності — питання залишається відкритим.

superadmin

Recent Posts

Костянтин Згара: від земельних схем в Україні до елітних конюшень у Європі

Колишній керівник ДП «Конярство України» Костянтин Згара, якого звинувачували в доведенні підприємства до банкрутства через…

2 дні ago

Суддя Андрій Вергелес звільнений після скандалу з п’яним водінням і сумнівних статків дружини

Вища рада правосуддя (ВРП) 15 квітня 2025 року звільнила суддю Вінницького окружного адміністративного суду Андрія…

2 дні ago

Начальник львівського ТСЦ Юрій-Володимир Климко користується чужим авто

Юрій-Володимир Климко, начальник територіального сервісного центру МВС №4651 у Львові, їздить на автомобілі, зареєстрованому на…

2 дні ago

Мережі АЗС «БРСМ-Нафта» та Motto ухиляються від сплати податків на 1 млрд грн

Мережі автозаправних станцій «БРСМ-Нафта» та Motto не сплатили податки на суму понад 1 млрд грн,…

2 дні ago

Геннадій Боголюбов, який утік із чужим паспортом, живе у Відні під охороною

Ексспіввласник ПриватБанку Геннадій Боголюбов, який у червні 2024 року покинув Україну за чужим паспортом, оселився…

2 дні ago

Афера Богдана Прилепи: як шахрай із Qmall обікрав волонтерів і втік до ОАЕ

Богдан Прилепа, якого звинувачують у крадіжці майже мільярда гривень волонтерських коштів через криптобіржу Qmall, утік…

3 дні ago