Андрію Смирнову обрали запобіжний захід: тримання під вартою з заставою 18 млн грн

Колишньому заступнику керівника Офісу президента Андрію Смирнову обрано запобіжний захід — тримання під вартою з можливістю внесення застави у 18 млн грн. Про це повідомив журналіст Сергій Стерненко.

Звинувачення

Смирнова підозрюють у трьох тяжких злочинах:

  1. Незаконне збагачення (ч. 1 ст. 368-5 КК України).
  2. Легалізація коштів, здобутих злочинним шляхом (ч. 3 ст. 209 КК України).
  3. Одержання хабаря в особливо великому розмірі (ч. 4 ст. 368 КК України).

За даними слідства, у 2019–2021 роках Смирнов придбав майно на понад 15,7 млн грн без законних джерел доходу. Йдеться про елітні будинки площею понад 300 кв.м на Одещині. Нерухомість спочатку оформлювали на фірму, а після повідомлення про підозру — на довірену особу.

Для легалізації коштів Смирнов, за версією слідства, передав 6,5 млн грн компанії, що володіла прибережною ділянкою, нібито за будівельні роботи. Крім того, у 2022 році він нібито отримав хабар у розмірі 100 тис. доларів від забудовника за сприяння у скасуванні результатів державного тендеру.

Позиція Смирнова

Смирнов заперечує звинувачення, називаючи справу «лайфхаком» від НАБУ та САП, і стверджує, що докази сфабриковані. Він заявив, що доводитиме свою невинуватість у суді.

Хто такий Андрій Смирнов

Андрій Смирнов народився 20 січня 1981 року в Києві. У 2003 році закінчив юридичний факультет Києво-Могилянської академії. Його кар’єра охоплює:

  • Керівництво юридичним відділом Держкомрезерву.
  • Заступника керівника департаменту СБУ.
  • Начальника управління земельних ресурсів у Запоріжжі.
  • Члена наглядової ради Українського банку реконструкції та розвитку (2012), пов’язаного з Китаєм.

Пізніше Смирнов заснував юридичну компанію Smyrnov Law Office, клієнтами якої були проросійські політики та підозрювані в корупції. У 2019–2024 роках він обіймав посаду заступника керівника Офісу президента, відповідаючи за взаємодію з судовою системою.

Висновки

Звинувачення проти Андрія Смирнова у незаконному збагаченні, легалізації злочинних доходів і хабарництві вказують на серйозні порушення, які потребують ретельного розслідування. Його справа, пов’язана з елітною нерухомістю та сумнівними фінансовими операціями, підкреслює необхідність посилення антикорупційного контролю над високопосадовцями. Судовий процес стане тестом для НАБУ та САП у доведенні обґрунтованості підозр, тоді як Смирнов наполягає на своїй невинуватості.

superadmin

Recent Posts

ВРП відмовила судді Смик у відставці: сумнівні рішення та захист від покарання

Вища рада правосуддя призупинила розгляд заяви про відставку судді Печерського районного суду Києва Світлани Смик.…

13 години ago

Ганна Яресько, пов’язана зі Стріхарським, приховує доходи чоловіка в декларації

Головна спеціалістка управління будівництва та житлово-комунального господарства Дарницької РДА в Києві Ганна Яресько, яка сприяє…

18 години ago

Шахраї з Одеси на чолі з Філіпповим перереєстрували бізнес у Молдові, щоб легалізувати вкрадені кошти

Шахрайське угруповання з Одеси, очолюване Володимиром Філіпповим, яке обманювало покупців вживаних автомобілів із США, перереєструвало…

19 години ago

Начальник Держпродспоживслужби Одещини Руслан Ахмадуллін задекларував значні активи

Начальник головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Руслан Ахмадуллін вказав у декларації низку об’єктів нерухомості,…

19 години ago

ЖК «Рів’єра» без води та електрики: як компанії Стріхарського та Камаєвої обманюють мешканців

Група компаній Status Group, пов’язана з нардепом від «Слуги народу» Андрієм Стріхарським та його сестрою…

19 години ago

Шевченківський суд виправдав заступника Державіаслужби Волосовського у справі про хабар

Шевченківський районний суд Києва виніс виправдувальний вирок Олександру Волосовському, заступнику начальника управління виконання польотів Державної…

19 години ago