Розслідування щодо В’ячеслава Богуслаєва, колишнього керівника АТ “Мотор Січ”, якого звинувачують у незаконному постачанні українських авіадвигунів до Росії, може опинитися під загрозою розвалу в суді. Окрім цього, кадрові зміни в керівництві підприємства можуть свідчити про його перехід під контроль Рената Ахметова.
Про це повідомляє: “СтопКор”.
У жовтні 2022 року контррозвідка СБУ затримала В’ячеслава Богуслаєва за підозрою у створенні схеми постачання авіаційних двигунів до РФ. Вже 28 листопада того ж року Міністерство оборони України здійснило масштабні кадрові перестановки на підприємстві.
Новим генеральним директором “Мотор Січ” став Олексій Нікіфоров, ексзаступник мера та колишній гендиректор КП “Водоканал”. Головою наглядової ради призначено заступника міністра економіки Ігоря Фоменка, а до її складу увійшли Роман Коновалов, Сергій Корж, Юрій Пащенко та Юрій Шаповал.
Серед інших ключових кадрових змін:
Фахівці зазначають, що нове керівництво має тісний зв’язок із “Запоріжсталлю”, що входить до холдингу “Метінвест”, підконтрольного Ренату Ахметову.
В’ячеславу Богуслаєву інкримінують співпрацю з країною-агресором. Українські двигуни були виявлені у збитих російських гелікоптерах, а журналісти з’ясували, що бізнесмен має громадянство РФ. Відомо, що ще у 2000 році він отримав російський паспорт, а також мав податковий номер у РФ.
Слідство також встановило, що “Мотор Січ” постачала продукцію підприємствам, підсанкційним у США та ЄС, а також співпрацювала з компаніями в Ірані та на тимчасово окупованих територіях. Через підконтрольні фірми двигуни для російських гвинтокрилів могли постачатися через Китай, Близький Схід та Європу.
Зокрема, слідство виявило, що “Мотор Січ” закуповувала продукцію “Сніжанського механічного заводу”, який після окупації потрапив під контроль “ДНР”. Від 2017 до 2022 року підприємство сплатило понад 290 млн рублів “податків” у бюджет терористичної організації “ДНР”.
Попри вагомість звинувачень, справа може розвалитися в суді. Адвокат Степан Тесля стверджує, що всі поставки здійснювалися за дозволами українських контролюючих органів – Держслужби експортного контролю, СБУ, ГУР, СЗР та Міноборони. Слідство не проводить перевірку місцезнаходження поставлених запчастин у Китаї, хоча китайська сторона готова співпрацювати.
Водночас держава вже почала використовувати кошти Богуслаєва: Фонд держмайна перерахував 79,5 млн грн із його арештованих рахунків у Фонд ліквідації наслідків збройної агресії. Але якщо суд не зможе довести його вину, може виникнути скандал із поверненням активів.
Кейс В’ячеслава Богуслаєва демонструє складність розслідувань щодо колаборації з ворогом. Незважаючи на очевидні докази зв’язків із РФ, можливі процесуальні помилки можуть дозволити йому уникнути покарання. Паралельно “Мотор Січ” отримує нове керівництво, яке може змінити вектор розвитку компанії. Чи отримає ця справа справедливий вирок – покаже час.
Вищий антикорупційний суд (ВАКС) затвердив угоду про визнання винуватості п’ятьох учасників корупційної схеми в Білгород-Дністровському…
Колишній радник міністра оборони Роман Баликін, якого підозрюють у причетності до розкрадання $10 млн при…
ТОВ «Кальхеон», постачальник FPV-дронів «Укропчик» для ЗСУ, має сплатити 9,6 млн грн штрафу за порушення…
Директора державного підприємства «Ліси України» Юрія Болоховця затримали за підозрою в незаконному збагаченні на суму…
Керівника четвертого підрозділу детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова затримали за підозрою в корупції та зв’язках із…
Прокурорка управління нагляду за додержанням законів Нацполіцією Київської міської прокуратури Вікторія Гончарова (Краєвська) не декларує…