Чиновницю Одеської ОДА Яну Алексєєву викрито у недостовірному декларуванні майна на 2,4 млн гривень

Заступниця начальника управління у департаменті міжнародного співробітництва та протоколу Одеської обласної державної адміністрації Яна Алексєєва потрапила у поле зору НАЗК через недостовірне декларування майна. Загальна сума невідповідностей у її декларації за 2021 рік склала 2,4 млн гривень.

Фінансові махінації у декларації

Редакція 368.media отримала результати повної перевірки декларації Алексєєвої. Виявилося, що чиновниця задекларувала квартиру площею 45,8 кв. м у житловому комплексі «Кадорр-Каманіна», проте не вказала її вартість. Згідно з документами, ринкова ціна квартири становить 41,37 тис. доларів, що еквівалентно 1,13 млн гривень.

Крім того, Алексєєва зазначила у декларації іншу квартиру площею 68,5 кв. м, вказавши, що вона належить їй на праві спільної власності. Однак офіційні документи не підтверджують цієї інформації.

Ще одним суттєвим порушенням стало приховування доходу у розмірі 740 тис. гривень, який чиновниця нібито отримала від матері на купівлю житла. Алексєєва пояснила, що ці гроші зберігались у матері, проте документи свідчать, що вона самостійно оплачувала нерухомість.

Невказані витрати та підозра у фіктивній угоді

У декларації також не було зазначено разові витрати чиновниці на загальну суму 529,55 тис. гривень, хоча відповідні платежі підтверджені офіційними документами.

Загалом у декларації зафіксовано невідповідності на 2,4 млн гривень. НАЗК склало звіт про ознаки кримінального правопорушення за ст. 366-2 КК України (декларування недостовірної інформації).

Крім того, у квітні минулого року Алексєєва отримала 1,36 млн гривень від громадянина Дмитра Петровича Біля. Є припущення, що ця угода могла бути оформлена з метою уникнення цивільної конфіскації майна у разі оголошення їй підозри з боку НАБУ.

superadmin

Recent Posts

Костянтин Згара: від земельних схем в Україні до елітних конюшень у Європі

Колишній керівник ДП «Конярство України» Костянтин Згара, якого звинувачували в доведенні підприємства до банкрутства через…

2 дні ago

Суддя Андрій Вергелес звільнений після скандалу з п’яним водінням і сумнівних статків дружини

Вища рада правосуддя (ВРП) 15 квітня 2025 року звільнила суддю Вінницького окружного адміністративного суду Андрія…

2 дні ago

Начальник львівського ТСЦ Юрій-Володимир Климко користується чужим авто

Юрій-Володимир Климко, начальник територіального сервісного центру МВС №4651 у Львові, їздить на автомобілі, зареєстрованому на…

2 дні ago

Мережі АЗС «БРСМ-Нафта» та Motto ухиляються від сплати податків на 1 млрд грн

Мережі автозаправних станцій «БРСМ-Нафта» та Motto не сплатили податки на суму понад 1 млрд грн,…

2 дні ago

Геннадій Боголюбов, який утік із чужим паспортом, живе у Відні під охороною

Ексспіввласник ПриватБанку Геннадій Боголюбов, який у червні 2024 року покинув Україну за чужим паспортом, оселився…

2 дні ago

Афера Богдана Прилепи: як шахрай із Qmall обікрав волонтерів і втік до ОАЕ

Богдан Прилепа, якого звинувачують у крадіжці майже мільярда гривень волонтерських коштів через криптобіржу Qmall, утік…

3 дні ago