Дмитро Коваленко: інвестиції в Україну на тлі скандалів із російським вугіллям

Український бізнесмен Дмитро Коваленко активно інвестує в економіку країни. Однак його капітал має неоднозначне походження — частина коштів була зароблена на закупівлі російського вугілля, навіть після початку повномасштабного вторгнення РФ. Це підтверджують матеріали розслідування детективного бюро Absolution.

Російське вугілля та зв’язки з «ЛНР/ДНР»

Протягом 2021-2022 років швейцарська компанія Adelon AG, що належить Коваленку, була найбільшим покупцем вугілля у російської «МелТЭК». Загальна сума угод — понад 87 млн USD. Також Adelon AG закуповувала вугілля у «Сибэнергоуголь» та «Сибпромнедра», що довело суму до 100 млн USD.

Попри повномасштабну війну, компанія продовжувала торгівлю до серпня 2022 року. Один із доказів — інвойс від 12 липня 2022 року між Adelon AG та білоруською компанією «Эккойл Кемикл», яка фігурує у кримінальних справах про постачання вугілля з окупованих територій «ЛНР/ДНР».

До війни з російським вугіллям активно працювали і українські компанії «Інтеркоалтрейдінг» і «Коалтрейдіндастрі», бенефіціаром яких був або сам Коваленко, або його партнери. Після 2022 року перша збанкрутувала, а друга продовжила діяльність.

Від вугілля до агробізнесу

У 2023 році Дмитро Коваленко реінвестував зароблені кошти у купівлю українських аграрних компаній:

  • «Грейн Термінал»
  • «Оверфуд»
  • «Аграрна елеваторна компанія»

На їхній основі він створив групу компаній «Гранова», що показала рекордний дохід у 2024 році — понад 11 млрд грн. Основним торговим партнером групи стала Adelon AG, яка постачає зерно в Єгипет на 42,37 млн USD.

Коваленко також почав імпортувати з Єгипту кам’яну сіль, що зробило його одним із найбільших гравців на українському ринку солі. У грудні 2023 року він створив ТОВ «Солт Індастрі», яке за рік виграло 68 із 73 держтендерів на постачання технічної солі для комунальних служб на 90 млн грн.

Новий проект: індустріальний парк у Закарпатті

У 2024 році Дмитро Коваленко отримав 10 га землі в Закарпатті для будівництва індустріального парку «Енерджі Груп». Землю виділили на 35 років, а заявлені інвестиції вже перевищили 100 млн грн.

Перший завод у парку — «Енерджі Глас Технолоджис» — займається виробництвом скла та віконних конструкцій. Також зареєстровано кілька компаній Коваленка, серед яких «Так Енерджі Груп» та «Генератор Енерго».

Що далі?

Дмитро Коваленко нарощує вплив у різних галузях, однак тінь минулого — бізнес на російському вугіллі — не дає йому втекти від питань про справжнє походження капіталу.

superadmin

Recent Posts

Учасники корупційної схеми в Білгород-Дністровському суді уклали угоду з САП

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) затвердив угоду про визнання винуватості п’ятьох учасників корупційної схеми в Білгород-Дністровському…

14 години ago

Ексрадник Резнікова вийшов під заставу у справі про розкрадання $10 млн на формі для ЗСУ

Колишній радник міністра оборони Роман Баликін, якого підозрюють у причетності до розкрадання $10 млн при…

14 години ago

Виробник дронів «Укропчик» сплатить 9,6 млн грн за зрив поставок для ЗСУ

ТОВ «Кальхеон», постачальник FPV-дронів «Укропчик» для ЗСУ, має сплатити 9,6 млн грн штрафу за порушення…

14 години ago

Гендиректор «Лісів України» Болоховець підозрюється у незаконному збагаченні на 7,9 млн грн

Директора державного підприємства «Ліси України» Юрія Болоховця затримали за підозрою в незаконному збагаченні на суму…

14 години ago

Керівник підрозділу НАБУ Магамедрасулов підозрюється у корупції та зв’язках із РФ

Керівника четвертого підрозділу детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова затримали за підозрою в корупції та зв’язках із…

14 години ago

Столична прокурорка Вікторія Гончарова незаконно користується елітним Bentley Bentayga

Прокурорка управління нагляду за додержанням законів Нацполіцією Київської міської прокуратури Вікторія Гончарова (Краєвська) не декларує…

4 дні ago