Довірені особи директора ДП «Ліси України» Юрія Болоховця та начальника Столичного лісового офісу Віктора Сахнюка систематично здійснювали несанкціоноване втручання в систему електронного обліку деревини (ЕОД ЛІАЦ). Про це повідомляє редакція 368.media з посиланням на кримінальне провадження №42024000000000335 за ч. 3 ст. 191, ч. 3 ст. 15, ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 263, ч. 5 ст. 361, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 ККУ.
Через втручання в реєстр ДП «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» (ЕОД ЛІАЦ) здійснювалися такі дії:
Зміни вносили сторонні особи, отримуючи від працівників ДП «Ліси України» віддалений доступ до системи. Схема діяла, зокрема, на території філії «Ємільчинське лісове господарство», яку очолював Богдан Васюхник, син ексзаступника голови Волинського обллісгоспу та директора філії «Лугинське лісове господарство» Юрія Васюхника.
Під час оглядів ділянок рубок встановлено, що для вибіркової санітарної рубки відводилися здорові дерева, які не потребували санітарних заходів. Це вказує на підробку висновків про необхідність санітарного покращення лісу, які затверджувалися службовими особами ДСЛП «Київлісозахист».
Порушення виявили працівники департаменту безпеки ДП «Ліси України». З’ясувалося, що зміни до системи вносилися після виявлення порушень під час рубок департаментом безпеки, Державною екологічною інспекцією чи іншими правоохоронними органами. Такі маніпуляції здійснювалися за грошову винагороду.
Таємним адміністратором схеми була теща одного з посадовців, оформлена як ФОП. Вона незаконно вела бухгалтерський облік Столичного лісового офісу, що охоплює філії ДП «Ліси України» в Житомирській і Київській областях. Маючи адміністративний доступ до системи ЕОД ЛІАЦ і бухгалтерського обліку, вона допомагала приховувати незаконне привласнення та реалізацію лісопродукції через несанкціоноване втручання в інформаційні мережі. За даними ДБР, подібна схема діяла в інших філіях «Лісів України».
Схема маніпуляцій із системою обліку деревини, організована довіреними особами керівництва ДП «Ліси України», завдавала значних збитків державі. Повторне використання бірок, фальсифікація даних про рубки та залучення підставних осіб, зокрема тещі посадовця, свідчать про системний характер порушень. Ця справа потребує ретельного розслідування правоохоронними органами, щоб притягнути до відповідальності всіх причетних і запобігти подальшому розкраданню лісових ресурсів.
Два тижні тому «СтопКор» опублікував розслідування про авіабізнес Романа Мілешка, а це — його продовження.…
Офіс генпрокурора та Головне слідче управління Нацполіції розслідують діяльність фінансової групи Fin Union, яка керує…
Геннадій Тараненко, начальник відділу економіки Ніжинської міськради, раніше засуджений за корупційні дії під час роботи…
Олена Погребняк, начальниця головного управління Державної міграційної служби в Одеській області, яка є підозрюваною у…
За інформацією джерела «Антикору», у травні 2025 року відкрито нове кримінальне провадження щодо 26-річного блогера…
Михайло та Дмитро Добкіни, екснардепи від проросійського «Опоблоку», є власниками аграрної імперії, яка, за даними…