Ексчлен правління «Запорізького електровозоремонтного заводу» Владислав Богуславський, засуджений за корупцію, прагне повернутися до влади

Колишній член правління ПрАТ «Запорізький електровозоремонтний завод» («Укрзалізниця») Владислав Богуславський, раніше засуджений за корупційні злочини, намагається відновити вплив у державних структурах.

Кримінальна діяльність із 2016 року

У 2016 році, очолюючи ДП «Шахта «Південнодонбаська №3 ім. М.С. Сургая», Богуславський організував відвантаження 25 вагонів вугілля вартістю понад 1 млн грн на території, підконтрольні бойовикам «ДНР». Цей інцидент став підставою для відкриття кримінального провадження проти нього.

Хабарництво у 2017 році

У 2017 році Богуславського затримали під час отримання хабаря від комерційної структури за сприяння у постачанні продукції. Факт злочину був задокументований, а сам посадовець перебував під вартою. Проте Богуславський проявив неабияку «креативність»: попри офіційне визнання провини в суді за ч. 3 ст. 368 КК (одержання хабаря), він уникнув ув’язнення і навіть зберіг посаду. Таке закриття кримінального провадження є рідкісним випадком.

Привласнення майна у 2019 році

У 2019 році Богуславський став фігурантом кримінального провадження №2019080020001692 за фактом привласнення чужого майна шляхом зловживання службовим становищем. За даними слідства, його дії як голови тендерного комітету та комерційного директора ПрАТ «ЗЕРЗ» у 2019–2020 роках призвели до збитків заводу на суму близько 2,95 млн грн. Збитки спричинені закупівлею товарно-матеріальних цінностей у ТОВ «МЗ «КВІК» за завищеними цінами, що підтверджено актом ревізійної комісії.

Маніпуляції з ревізійною комісією

Богуславський вступив у змову з членами ревізійної комісії, щоб використовувати її роботу як інструмент тиску на небажаних осіб і компанії. Шляхом створення штучно негативних висновків комісія виносила догани або ініціювала зміну керівництва заводів. Кінцевою метою було відновлення корупційних схем на ремонтних підприємствах «Укрзалізниці», які діяли раніше.

Висновки

Владислав Богуславський, попри задокументовані корупційні злочини, включно з хабарництвом, незаконним експортом вугілля та привласненням майна, продовжує спроби повернення до державних структур. Його здатність уникати покарання та маніпулювати системою свідчить про серйозні прогалини в антикорупційних механізмах. Ця справа потребує ретельної перевірки правоохоронними органами, щоб унеможливити повернення корупціонерів до влади та забезпечити справедливе покарання за завдані державі збитки.

superadmin

Recent Posts

Авіабізнес Романа Мілешка: тіньові зарплати, ухиляння від податків і політичне лобі

Два тижні тому «СтопКор» опублікував розслідування про авіабізнес Романа Мілешка, а це — його продовження.…

14 години ago

Офіс генпрокурора розслідує діяльність мережі «чорних» обмінників Fin Union: збитки бюджету — 25,66 млн грн

Офіс генпрокурора та Головне слідче управління Нацполіції розслідують діяльність фінансової групи Fin Union, яка керує…

14 години ago

Начальник відділу економіки Ніжинської міськради Геннадій Тараненко, засуджений за корупцію, володіє значним майном

Геннадій Тараненко, начальник відділу економіки Ніжинської міськради, раніше засуджений за корупційні дії під час роботи…

14 години ago

Начальниця Одеської міграційної служби Олена Погребняк, підозрювана в корупції, оформила майно на дітей

Олена Погребняк, начальниця головного управління Державної міграційної служби в Одеській області, яка є підозрюваною у…

14 години ago

Нове кримінальне провадження проти Олександра Слобоженка: зв’язки з Росією, ухилення від податків і тіньовий бізнес

За інформацією джерела «Антикору», у травні 2025 року відкрито нове кримінальне провадження щодо 26-річного блогера…

14 години ago

Брати Добкіни: аграрна імперія, поставки в ОРДЛО та екологічні порушення

Михайло та Дмитро Добкіни, екснардепи від проросійського «Опоблоку», є власниками аграрної імперії, яка, за даними…

15 години ago