Колишній заступник начальника Центрального міжрегіонального управління ДМС Києва та області Дмитро Петров, який знову обійняв посаду заступника начальника департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу генпрокурора, задекларував приблизно 10 мільйонів гривень готівкою.
Цю інформацію редакція отримала з аналізу його попередніх декларацій, які ще доступні у відкритих джерелах. Водночас НАЗК приховало декларації чиновника з публічного доступу.
Офіційно Петров проживає в селі Ходосівка Обухівського району – престижному передмісті Києва. У декларації вказані його дружина Людмила Приходько та син Володимир. Сам прокурор володіє двома будинками: 222,1 м² (придбаний 13.09.2017) та 150,4 м² (придбаний 15.08.2018). Вартість нерухомості не вказана, а її місцезнаходження позначене як «невідомо», що може свідчити про навмисне приховування інформації.
Масштабні земельні активи
Родина прокурора володіє 54 земельними ділянками, придбаними з травня 2021 по серпень 2022 років. Цікаво, що лише одна з них записана на самого Петрова. Загальна вартість 53 ділянок із зазначеною ціною – 3,85 млн гривень. Особливо підозрілим є те, що деякі з них, площею 20 000 м², були придбані в грудні 2021 року за ціною лише 76 498 грн кожна – що є вкрай низькою вартістю для Київської області.
Елітні авто та розкішні аксесуари
У декларації Петрова зазначені такі автомобілі:
Крім того, Петров декларував генератор FDG18.1K3 за 263 тис. гривень, а його дружина – годинник Rolex вартістю 242 тис. гривень.
Доходи та загадкове приховування фінансової інформації
У 2022 році прокурор заробив 620 тис. гривень офіційної зарплати та отримав додатковий дохід від відчуження майна:
Його дружина Людмила Приходько мала такі доходи:
Щодо заощаджень, то Петров задекларував 74,3 тис. доларів готівкою. Його дружина володіє ще більшими сумами: 20 тис. фунтів стерлінгів, 132 тис. доларів та 89 тис. євро, що в сукупності складає близько 10 мільйонів гривень.
Примітно, що перед звільненням 2 грудня 2024 року Петров подав декларацію, в якій усі розділи, що стосуються нерухомості, транспорту, доходів, активів та фінансових зобов’язань, були позначені як «Інформація відсутня». Це може бути як технічною помилкою, так і навмисним ухиленням від декларування.
У 2024 році він здійснив чотири фінансові операції з рухомим майном: два продажі (21.03.2024 і 22.09.2024) та дві покупки (04.09.2024 і 12.09.2024). Вартість активів він не вказав.
Корупційні ризики
Посада в ДМС традиційно вважається ризиковою через можливість незаконної видачі паспортів та дозволів на проживання. Однак через приховані фінансові дані складно встановити, чи є зв’язок між звільненням Петрова та його статками.
З огляду на масштабні активи прокурора, НАЗК та правоохоронні органи мають звернути увагу на його фінансову діяльність, особливо в контексті прихованих статків і сумнівних операцій.
Екс-керівник державного підприємства «Спецтехноекспорт» Павло Барбул, якого пов’язують зі справою нещодавно затриманого в Іспанії колишнього…
Поліцейський Національної поліції Євген Шевцов не вказав доходи своєї дружини, підсанкційної власниці iBox Bank Альони…
Директор департаменту інформаційних технологій Державної судової адміністрації Олексій Білаш подав недостовірні відомості у декларації за…
Журналісти СтопКору проаналізували декларації директора КП «Київська обласна сільськогосподарська брокерсько-комерційна фірма “Обрій”» Максима Гаєвого за…
Ректорка Луцького національного технічного університету Ірина Вахович під час війни придбала обладнання для сонячної електростанції на понад…
Новий очільник територіального сервісного центру МВС №5142 в Одесі Олександр Виноградов придбав автомобіль за підозріло…