Група компаній Artline: зв’язки з росіянами, Фірташем і сумнівні тендери

Російське коріння та державні контракти

Група компаній Artline, яка щорічно постачає техніку державним органам України на сотні мільйонів гривень, має зв’язки з російськими власниками та олігархом Дмитром Фірташем. Про це повідомляє міжнародне детективне бюро Absolution.

У 2024 році ТОВ «Артлайн Інтеграція» отримало 165 мільйонів гривень лише від тендерів «Укрпошти» та ДСНС. Серед клієнтів компанії — майже всі ключові державні органи. Примітно, що до 2022 року фірма належала російським власникам, а нині зареєстрована в офісі разом із десятками інших компаній, що викликає підозри щодо прозорості її діяльності.

Зміна власників і підставні особи

Наразі директором компаній групи Artline є Антон Журавський, який замінив засновника Андрія Мороко. Співзасновницею залишається Ірина Чиповецька. Зміна керівництва виглядає формальною, а Журавський, імовірно, є підставною особою, призначеною для відводу очей після початку повномасштабного вторгнення Росії.

До групи входять також «НВП «Артлайн» і «Артлайн ІТ». Ці компанії часто виграють тендери без конкурентів, що викликає питання про чесність процедур закупівель, особливо з огляду на російське минуле власників.

Сімейні зв’язки та Фірташ

Антон Журавський є співвласником торговельної марки «Артлайн» разом із Ігорем Кобенком. Його родичка, Лариса Журавська, зареєстрована як ФОП і бере участь у тендерах, перепродуючи продукцію «Артлайн», де Журавський обіймає посаду директора. Така схема викликає підозри в штучному створенні видимості конкуренції.

Ще більш тривожним є зв’язок із Дмитром Фірташем, проросійським олігархом. Олександр Журавський, імовірно брат Лариси Журавської, є директором ТОВ «Музичне телебачення» і ТОВ «Телестудія «Служба інформації», які належать Фірташу.

Висновки

Діяльність групи компаній Artline, яка заробляє мільйони на державних тендерах, викликає серйозні питання через зв’язки з російськими власниками, Фірташем і сумнівні схеми участі в закупівлях. Відсутність конкуренції в тендерах, використання підставних осіб і родинні зв’язки в бізнесі вказують на можливі корупційні механізми. Ця ситуація потребує ретельного розслідування правоохоронними органами, щоб забезпечити прозорість використання бюджетних коштів і усунути ризики для національної безпеки.

superadmin

Recent Posts

Юрій Чернецький під нічним домашнім арештом: засуджений за наркотики, але вільний удень

Юрій Чернецький, відомий власник столичних барбершопів і ексчоловік співачки Інни Воронової, засуджений до 5 років…

42 хвилини ago

Дружина прокурора Кіровоградщини Стрелюка просуває російські наративи в соцмережах

Людмила Курносова, дружина очільника прокуратури Кіровоградської області Яна Стрелюка, який нещодавно потрапив у скандал через…

42 хвилини ago

Ексслідчий СБУ з Чернівців Олександр Фраціян, засуджений за корупцію, зберігає 154 тис. доларів готівкою

Колишній слідчий управління СБУ в Чернівецькій області Олександр Фраціян, якого засудили за корупцію, задекларував готівкові…

42 хвилини ago

Справу закрито: неякісну військову форму для ЗСУ повернули в обіг

3 лютого 2025 року Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) зняв арешт із більшої частини зимової…

42 хвилини ago

Волинський митник Багрій, який п’яним скоїв ДТП, не задекларував жодного житла

Головний державний інспектор Волинської митниці Володимир Багрій, який потрапив у скандал через ДТП у нетверезому…

2 години ago

Начальника відділу Держпродспоживслужби Дніпропетровщини Кусаєва засуджено до 5 років за хабар

Начальник відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами…

3 дні ago