Група компаній Artline: зв’язки з росіянами, Фірташем і сумнівні тендери

Російське коріння та державні контракти

Група компаній Artline, яка щорічно постачає техніку державним органам України на сотні мільйонів гривень, має зв’язки з російськими власниками та олігархом Дмитром Фірташем. Про це повідомляє міжнародне детективне бюро Absolution.

У 2024 році ТОВ «Артлайн Інтеграція» отримало 165 мільйонів гривень лише від тендерів «Укрпошти» та ДСНС. Серед клієнтів компанії — майже всі ключові державні органи. Примітно, що до 2022 року фірма належала російським власникам, а нині зареєстрована в офісі разом із десятками інших компаній, що викликає підозри щодо прозорості її діяльності.

Зміна власників і підставні особи

Наразі директором компаній групи Artline є Антон Журавський, який замінив засновника Андрія Мороко. Співзасновницею залишається Ірина Чиповецька. Зміна керівництва виглядає формальною, а Журавський, імовірно, є підставною особою, призначеною для відводу очей після початку повномасштабного вторгнення Росії.

До групи входять також «НВП «Артлайн» і «Артлайн ІТ». Ці компанії часто виграють тендери без конкурентів, що викликає питання про чесність процедур закупівель, особливо з огляду на російське минуле власників.

Сімейні зв’язки та Фірташ

Антон Журавський є співвласником торговельної марки «Артлайн» разом із Ігорем Кобенком. Його родичка, Лариса Журавська, зареєстрована як ФОП і бере участь у тендерах, перепродуючи продукцію «Артлайн», де Журавський обіймає посаду директора. Така схема викликає підозри в штучному створенні видимості конкуренції.

Ще більш тривожним є зв’язок із Дмитром Фірташем, проросійським олігархом. Олександр Журавський, імовірно брат Лариси Журавської, є директором ТОВ «Музичне телебачення» і ТОВ «Телестудія «Служба інформації», які належать Фірташу.

Висновки

Діяльність групи компаній Artline, яка заробляє мільйони на державних тендерах, викликає серйозні питання через зв’язки з російськими власниками, Фірташем і сумнівні схеми участі в закупівлях. Відсутність конкуренції в тендерах, використання підставних осіб і родинні зв’язки в бізнесі вказують на можливі корупційні механізми. Ця ситуація потребує ретельного розслідування правоохоронними органами, щоб забезпечити прозорість використання бюджетних коштів і усунути ризики для національної безпеки.

superadmin

Recent Posts

Андрій Насіковський: від скандальних забудов до сумнівної «військової слави»

Позерство під прикриттям війни Забудовник Андрій Насіковський, співзасновник DIM Group, із початком повномасштабного вторгнення Росії…

17 години ago

Директора Beton Energo заарештували за розтрату при будівництві укриттів на Київщині

Директора ТОВ «Завод залізобетонних виробів «Дорожні та енергетичні конструкції» (бренд Beton Energo) Олександра Мазурка заарештували…

17 години ago

НАЗК виявило порушення в декларації Дениса Беспалова на 24,2 млн грн

Недостовірні відомості та кримінальна відповідальність Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило недостовірні відомості…

17 години ago

НАЗК виявило порушення в декларації Олександри Смирної на 23 млн грн

Недостовірне декларування та кримінальна відповідальність Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило недостовірні відомості…

17 години ago

Віталій Павлов: від рецидивіста до довіреної особи Олени Хотенко

Кримінальне минуле керівника «Рівне Онлайн» Віталій Павлов, засновник і керівник інформаційного агентства «Рівне Онлайн» та…

17 години ago

Депутат ОПЗЖ Богдан Гіганов: втеча до Росії та російське громадянство

Незаконний перетин кордону та діяльність у РФ Депутат Одеської міської ради від ОПЗЖ Богдан Гіганов,…

18 години ago