Корупційний скандал у Харкові: чиновник Костянтин Коротич вказав недостовірні дані на 8,38 млн грн

Заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Харківської міськради Костянтин Коротич вніс у декларацію неправдиву інформацію на загальну суму 8,38 млн гривень.

Про це стало відомо за результатами повної перевірки його декларації за 2023 рік.

Приховані паспорти

Коротич задекларував, що ні він, ні його дружина Інна, ні діти (син і донька Валерія) не мають закордонних паспортів. Однак дані ЄДДР спростовують це — у всіх членів родини є документи для виїзду за кордон (KOROTYCH KOSTIANTYN, KOROTYCH INNA, KOROTYCH VALERIIA). Чиновник міг приховати цю інформацію, щоб уникнути питань про можливі активи або поїздки за межі країни.

Маніпуляції з автомобілями

Коротич задекларував два авто, проте вказав неправдиві дані щодо дат придбання та вартості:

  • Mazda CX-7 (2008) – задекларована дата покупки 5 листопада 2008 року, ціна 336 тис. грн. За даними ЄДРТЗ, реальна дата придбання – 18 листопада 2008 року, а реальна вартість невідома. Чиновник пояснив це тим, що нібито не має документів і вказав «ринкову ціну».
  • Opel Vivaro (2008) – зазначена ціна 15,4 тис. грн, проте автомобіль ще у 2020 році було передано стягувачу (Саул О.С.) за борги. Коротич пояснив це тим, що Саул не переоформив авто, тому він його продовжує декларувати.

Приховані банківські рахунки

Посадовець не задекларував рахунки у «ПриватБанку», «ТасКомБанку» та «Універсал Банку» (свої), а також рахунки дружини та сина в «Укргазбанку» та «ПриватБанку». Це виглядає як системне замовчування фінансових активів.

Фіктивні борги

Чиновник задекларував борг перед сестрою Наталією у 7,46 млн грн (разом із відсотками – 8,21 млн грн), який нібито зобов’язався повернути за договором від 5 жовтня 2019 року. Однак Верховний Суд у 2023 році визнав цю угоду фіктивною, укладеною для уникнення реальних боргових зобов’язань. Попри це, Коротич все ж зазначив цей борг у декларації, що може свідчити про спробу приховати свої реальні фінансові операції.

Також чиновник вказав позику від Саула у розмірі 2,89 млн грн за договором від 18 жовтня 2017 року. Проте суд зменшив цю суму до 2,71 млн грн, а отже, Коротич завищив цифру на 176 тис. грн.

Розслідування НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) встановило, що Коротич порушив законодавство, а його дії містять ознаки злочину, передбаченого ч. 2 ст. 366-2 Кримінального кодексу України (декларування недостовірної інформації).

Розслідування триває, а сам чиновник може понести кримінальну відповідальність за свої махінації.

superadmin

Recent Posts

Учасники корупційної схеми в Білгород-Дністровському суді уклали угоду з САП

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) затвердив угоду про визнання винуватості п’ятьох учасників корупційної схеми в Білгород-Дністровському…

1 день ago

Ексрадник Резнікова вийшов під заставу у справі про розкрадання $10 млн на формі для ЗСУ

Колишній радник міністра оборони Роман Баликін, якого підозрюють у причетності до розкрадання $10 млн при…

1 день ago

Виробник дронів «Укропчик» сплатить 9,6 млн грн за зрив поставок для ЗСУ

ТОВ «Кальхеон», постачальник FPV-дронів «Укропчик» для ЗСУ, має сплатити 9,6 млн грн штрафу за порушення…

1 день ago

Гендиректор «Лісів України» Болоховець підозрюється у незаконному збагаченні на 7,9 млн грн

Директора державного підприємства «Ліси України» Юрія Болоховця затримали за підозрою в незаконному збагаченні на суму…

1 день ago

Керівник підрозділу НАБУ Магамедрасулов підозрюється у корупції та зв’язках із РФ

Керівника четвертого підрозділу детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова затримали за підозрою в корупції та зв’язках із…

1 день ago

Столична прокурорка Вікторія Гончарова незаконно користується елітним Bentley Bentayga

Прокурорка управління нагляду за додержанням законів Нацполіцією Київської міської прокуратури Вікторія Гончарова (Краєвська) не декларує…

5 днів ago