Журналісти СтопКору проаналізували декларації директора КП «Київська обласна сільськогосподарська брокерсько-комерційна фірма “Обрій”» Максима Гаєвого за 2023 і 2024 роки, щоб з’ясувати, як змінилися його статки. Порівняння даних про доходи, нерухомість, автопарк і цінне майно, зокрема колекцію годинників, виявило низку запитань щодо джерел його добробуту.
Максим Гаєвий очолює комунальне підприємство, підпорядковане Київській обласній раді, яке займається здачею майна в оренду. Проте у декларації за 2024 рік розділ «Доходи» порожній — Гаєвий не вказав жодних прибутків, попри керівну посаду та значні активи. Водночас заощадження в нього є, що контрастує з відсутністю задекларованих джерел доходу.
Гаєвий володіє значними об’єктами нерухомості:
Земельна ділянка площею понад 14 соток у селі Михайлівка-Рубежівка під Києвом.
Два житлових будинки на цій ділянці: одноповерховий (120 м²) і двоповерховий (176 м²), сумарною вартістю понад 7 млн грн.
Недобудоване домоволодіння площею 340 м² у смт Ворохта Івано-Франківської області, право власності на яке Гаєвий має з 12 липня 2010 року.
Автомобільний парк Гаєвого та його дружини включає:
Максим Гаєвий:
Tesla Model S 2016 року, придбана у січні 2022 року за 1,48 млн грн.
Mercedes-Benz GL 550 4MATIC 2010 року, у власності з грудня 2022 року.
Лілія Гаєва:
Mazda CX-9 2018 року, куплена у грудні 2022 року.
Ford Mustang 2022 року, придбаний у серпні 2023 року.
Гаєвий володіє колекцією елітних годинників, оціненою приблизно в 3 млн грн:
Ulysse Nardin — понад 500 тис. грн.
Breitling — близько 350 тис. грн.
Zenith — 500 тис. грн.
Blancpain — від 600 тис. до 7 млн грн.
Ексклюзивний годинник вартістю 10 тис. доларів.
Крім того, у його власності є картини:
«Свіжий вітер» Миколи Глушенка, оцінена у 3–8 тис. доларів.
«Ласпі» Валентини Цвєткової, вартістю до 15 тис. доларів.
Раніше СтопКор повідомляв, що Максим Гаєвий, фігурант справи про розкрадання коштів «Укрзалізниці», ймовірно, перездає в суборенду кілька тисяч квадратних метрів будівлі в центрі Києва. Також кілька років тому Гаєвий опинився в центрі скандалу, коли його призначили в.о. директора іншого київського комунального підприємства. Тоді він з’явився на підприємстві в супроводі «тітушок» із перцевими балончиками, ножами та балаклавами. Попереднього керівника звільнили за спірним рішенням заступника голови Київської облради.
Відсутність задекларованих доходів у поєднанні з розкішним способом життя, елітними годинниками, дорогим автопарком і значною нерухомістю викликає серйозні запитання щодо джерел статків Максима Гаєвого. Його декларація за 2024 рік, а також скандальна репутація потребують ретельної перевірки антикорупційними органами для з’ясування законності походження активів.
Народний депутат від «Слуги народу» Артем Кунаєв отримує з державного бюджету компенсацію за оренду елітної…
Керівник прокуратури Кіровоградської області Ян Стрелюк, який раніше очолював прокуратуру Полтавської області, може бути пов’язаний…
Детективи Бюро економічної безпеки (БЕБ) розкрили масштабну схему ухилення від сплати податків, легалізації злочинних доходів…
Санкції РНБО щодо громадян і юридичних осіб рф почали вводитися в Україні починаючи з березня…
Суддя-речниця Північного апеляційного господарського суду (ПАГС) Марина Барсук розпочала справжню піар-кампанію. Вочевидь, вона хоче отримати…
У червні 2025 року ДП «Державний оператор тилу» (ДОТ), підконтрольне Міністерству оборони, уклало контракт із…