НАЗК викрило приховану нерухомість в Іспанії та Буковелі у топ-посадовця антикорупційних органів

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило у декларації високопосадовця антикорупційних органів України приховане майно в Іспанії та Буковелі, вартість якого оцінюється в десятки мільйонів гривень.

Прізвище та місце роботи чиновника не розголошуються відповідно до закону, однак є підстави вважати, що він може бути пов’язаний із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) або Національним антикорупційним бюро України (НАБУ).

Приховане майно в Іспанії та роль сім’ї

Згідно з висновками НАЗК, чиновник офіційно розлучився 14 грудня 2022 року. Водночас його теща та тесть володіють бізнесом та нерухомістю в окупованому Криму.

Серед прихованих активів була квартира в Барселоні, яку його дружина придбала ще у 2017 році за 13 млн гривень. Однак перевірити інформацію щодо цієї нерухомості НАЗК не вдалося, оскільки посадовець не надав відповідних документів.

Крім того, чиновник відмовився розкривати інформацію про вартість своїх годинників та ювелірних прикрас. Він послався на розлучення, аби уникнути пояснень щодо статків колишньої дружини та її матері. Водночас наявність довіреностей від тещі (виданих у 2018 і 2023 роках) свідчить про тісний зв’язок між ними.

Сумнівне збагачення через туристичний комплекс у Буковелі

НАЗК також встановило, що на тещу посадовця оформлено туристичний комплекс у Буковелі (село Поляниця) загальною площею 937,5 кв. м. Вона придбала цей об’єкт незавершеного будівництва у 2021 році всього за 579 тис. грн, а вже у 2022 році його вартість офіційно зросла до 12,5 млн грн.

Проте ринкова ціна цього комплексу значно вища – 45,36 млн грн, що підтверджується експертною оцінкою НАЗК. При цьому, за даними соцмереж, туристичний об’єкт уже працював на повну потужність у лютому 2022 року, ще до його офіційної реєстрації.

Виникає питання: звідки теща чиновника отримала такі кошти?

Офіційно вона та її чоловік продали нерухомість у Криму (будинки та квартири) всього за 304,4 тис. грн, а джерела решти доходів не підтверджені. Їхній бізнес складається зі збиткового ТОВ у Харкові та ліквідованого підприємства в Криму.

Фінансові махінації та розрив у доходах

Згідно з перевіркою:

  • Тесть чиновника заробив за період 1998–2022 років 10,09 млн грн. Від продажу нерухомості він отримав 13,4 млн грн, від продажу автомобілів — 1,74 млн грн, а пенсійні виплати склали 147 тис. грн. Його офіційні витрати: 6,83 млн грн на нерухомість та 9 млн грн на автомобілі. Загальний залишок — 13,86 млн грн.

  • Дохід посадовця та його дружини у 2020–2022 роках склав 14,9 млн грн, а накопичення на 2019 рік — 16 млн грн. Їхні витрати за цей період становили 7,56 млн грн, залишок — 23,4 млн грн.

  • Загалом у декларації відображено 24,16 млн грн активів. Однак навіть якщо враховувати всі офіційні доходи, туристичний комплекс у Буковелі вартістю 45,36 млн грн перевищує законні доходи сім’ї на 31,5 млн грн.

Це явні ознаки незаконного збагачення та ухилення від декларування статків. Наявність таких фінансових розбіжностей є прямим приводом для НАБУ та САП розпочати розслідування за ст. 368-5 Кримінального кодексу України.

superadmin

Recent Posts

Костянтин Згара: від земельних схем в Україні до елітних конюшень у Європі

Колишній керівник ДП «Конярство України» Костянтин Згара, якого звинувачували в доведенні підприємства до банкрутства через…

2 дні ago

Суддя Андрій Вергелес звільнений після скандалу з п’яним водінням і сумнівних статків дружини

Вища рада правосуддя (ВРП) 15 квітня 2025 року звільнила суддю Вінницького окружного адміністративного суду Андрія…

2 дні ago

Начальник львівського ТСЦ Юрій-Володимир Климко користується чужим авто

Юрій-Володимир Климко, начальник територіального сервісного центру МВС №4651 у Львові, їздить на автомобілі, зареєстрованому на…

2 дні ago

Мережі АЗС «БРСМ-Нафта» та Motto ухиляються від сплати податків на 1 млрд грн

Мережі автозаправних станцій «БРСМ-Нафта» та Motto не сплатили податки на суму понад 1 млрд грн,…

2 дні ago

Геннадій Боголюбов, який утік із чужим паспортом, живе у Відні під охороною

Ексспіввласник ПриватБанку Геннадій Боголюбов, який у червні 2024 року покинув Україну за чужим паспортом, оселився…

2 дні ago

Афера Богдана Прилепи: як шахрай із Qmall обікрав волонтерів і втік до ОАЕ

Богдан Прилепа, якого звинувачують у крадіжці майже мільярда гривень волонтерських коштів через криптобіржу Qmall, утік…

2 дні ago