Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) вилучило з публічного доступу щорічні декларації керівника Кіровоградської обласної прокуратури Яна Стрелюка після його клопотання у листопаді 2023 року. Наразі всі декларації посадовця недоступні. Серед керівників обласних прокуратур декларації приховали лише очільники Кропивницького та Херсона, повідомляє редакція з відповіді НАЗК.
Згідно із законодавством, декларації можуть вилучатися з публічного доступу, якщо особа займається оперативно-розшуковою, контррозвідувальною чи розвідувальною діяльністю. Декларації Стрелюка стануть доступними через 90 днів після припинення воєнного стану або його звільнення з посади.
Ян Стрелюк та його заступник Іса Муса Огли Танривердієв можуть бути причетними до рейдерських схем проти ПП «Агрофірма Перспектива» в рамках справи проти Сергія Тарасова, засновника агрохолдингу I&U Group. Сторона захисту стверджує, що прокуратура та поліція через суд намагаються незаконно вилучити врожай і земельні ділянки підприємства.
Суть справи:
У Фортечному райсуді Кропивницького (справа №404/6443/25) розглядається клопотання про арешт майна «Агрофірми Перспектива», погоджене прокурором Знам’янської прокуратури Ігорем Бізовим. Йдеться про арешт 41 земельної ділянки та врожаю 2025 року на 82 га, які підприємство законно обробляє 13 років. Адвокат Анатолій Ларін називає клопотання юридично абсурдним, а визнання незібраного врожаю «речовим доказом» — безпідставним.
Ролі посадовців:
Прокуратура не надала експертиз, актів перевірок чи розрахунків шкоди, які б підтверджували незаконність діяльності агрофірми. Лист Держгеокадастру, на який посилаються, не має юридичної сили через мораторій на перевірки. Спроба передати врожай в АРМА без цивільного позову чи підозри суперечить КПК і кваліфікується як рейдерство, спрямоване на користь третіх осіб, а не держави.
24–25 червня 2025 року суддя Євгеній Завгородній відхилив клопотання про арешт майна, визнавши законність суборенди земель і відсутність підстав для арешту. Це рішення стало перемогою для захисту, який наголошував на економічній шкоді від дій силовиків, адже агрофірма сплачує податки та забезпечує робочі місця.
Вилучення декларацій Яна Стрелюка з публічного доступу викликає запитання, особливо на тлі звинувачень у сприянні рейдерству. Дії прокуратури, зокрема Танривердієва, спрямовані на вилучення активів «Агрофірми Перспектива», виглядають як спроба незаконного захоплення майна. Бездіяльність Стрелюка може свідчити про його причетність до схеми. Справа потребує ретельної перевірки НАЗК і правоохоронних органів, щоб встановити законність дій прокурорів і захистити законний бізнес від рейдерства, яке підриває економіку країни.
Новий заступник міністра енергетики Олександр В’язовченко задекларував значні активи своєї дружини, зокрема в нерухомості та…
Заступник керівника Кіровоградської обласної прокуратури Іса Танривердієв, якому 37 років, задекларував значну пенсію від держави…
Ярослав Голинський, перший заступник керівника Черкаської обласної прокуратури, разом із дружиною отримав у подарунок від…
Журналісти «Слідства.Інфо» виявили, що Юрій Бурляй, екскерівник Броварського районного ТЦК та СП (серпень 2022 –…
Юрій Ковальов, який до 2024 року був першим заступником керівника Кіровоградської обласної прокуратури та звільнився…
Начальник Берегівського надлісництва Карпатського лісового офісу ДП «Ліси України» Анатолій Козар, затриманий за корупцію, задекларував…