НАЗК виявило порушення в декларації Дениса Беспалова на 24,2 млн грн

Недостовірні відомості та кримінальна відповідальність

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило недостовірні відомості на суму 24,23 мільйона гривень у декларації заступника директора з підготовки будівництва КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» Дениса Беспалова за 2022 рік. Про це повідомляє редакція 368.media з посиланням на результати повної перевірки НАЗК.

Основні порушення

Перевірка виявила низку порушень, пов’язаних із приховуванням активів, корпоративних прав, готівкових коштів і правочинів. Ключові проблеми:

  1. Недекларування квартири:

    • Беспалов не вказав квартиру площею 53,3 м² вартістю 3,55 мільйона гривень, що належить Ніні Лукіній, але є місцем проживання його сім’ї з жовтня 2022 року. Декларант стверджував, що проживав там менше 30 днів у 2022 році, однак дані Єдиного державного демографічного реєстру та декларація за 2021 рік спростовують це.

  2. Приховування будівлі СТО в Донецьку:

    • Беспалов не задекларував будівлю СТО площею 158,1 м² вартістю 148 тисяч гривень, придбану в 2013 році. Він пояснив втрату документів через окупацію Донецька, але НАЗК відхилило це, оскільки майно залишається у його власності за даними Державного реєстру речових прав.

  3. Неправильні дані про квартиру в Києві:

    • Для квартири площею 82,6 м² Беспалов зазначив реєстраційний номер як «Не застосовується», хоча номер існує. Загальна сума недостовірних відомостей у цьому розділі становить 3,7 мільйона гривень.

  4. Недекларування корпоративних прав:

    • Беспалов не вказав частки в ТОВ «Онікс-спорт» (20%, 7 тисяч гривень) і ТОВ «Бійспорт» (40%, 20 тисяч гривень). Він пояснив, що компанії неактивні, але НАЗК наголосило, що це не звільняє від обов’язку декларування.

  5. Готівкові кошти дружини:

    • Декларант вказав готівку дружини на суму 450 тисяч доларів, 80 тисяч євро та 885 тисяч гривень (загалом 20,45 мільйона гривень). Пояснення про походження коштів від «заможних партнерів» дружини не підтверджено документами. Офіційні доходи дружини за 2000–2022 роки (123 тисячі гривень) не дозволяють накопичити таку суму.

  6. Приховування правочину:

    • Беспалов не задекларував купівлю квартири за 2,53 мільйона гривень у 2022 році, хоча право власності було набуто в звітному періоді. Його пояснення, що оплата відбулася у 2021 році, не звільняє від обов’язку декларування правочину.

Наслідки та висновки НАЗК

НАЗК встановило, що Беспалов порушив вимоги Закону України «Про запобігання корупції», внісши недостовірні відомості на суму 24,23 мільйона гривень. Ця сума перевищує 2000 прожиткових мінімумів, що є ознакою кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 366-2 КК України (умисне внесення недостовірних відомостей до декларації в особливо великих розмірах). Матеріали перевірки передані до правоохоронних органів для подальшого розслідування.

Висновки

Виявлені порушення в декларації Дениса Беспалова свідчать про систематичне приховування активів і доходів, що підриває довіру до системи декларування державних службовців. Значна сума недостовірних відомостей і відсутність документального підтвердження походження коштів вказують на необхідність ретельного розслідування та посилення контролю за деклараціями високопосадовців. Справа Беспалова може стати важливим прецедентом для боротьби з корупцією в комунальних підприємствах.

superadmin

Recent Posts

Андрій Насіковський: від скандальних забудов до сумнівної «військової слави»

Позерство під прикриттям війни Забудовник Андрій Насіковський, співзасновник DIM Group, із початком повномасштабного вторгнення Росії…

6 години ago

Директора Beton Energo заарештували за розтрату при будівництві укриттів на Київщині

Директора ТОВ «Завод залізобетонних виробів «Дорожні та енергетичні конструкції» (бренд Beton Energo) Олександра Мазурка заарештували…

6 години ago

НАЗК виявило порушення в декларації Олександри Смирної на 23 млн грн

Недостовірне декларування та кримінальна відповідальність Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило недостовірні відомості…

6 години ago

Віталій Павлов: від рецидивіста до довіреної особи Олени Хотенко

Кримінальне минуле керівника «Рівне Онлайн» Віталій Павлов, засновник і керівник інформаційного агентства «Рівне Онлайн» та…

6 години ago

Депутат ОПЗЖ Богдан Гіганов: втеча до Росії та російське громадянство

Незаконний перетин кордону та діяльність у РФ Депутат Одеської міської ради від ОПЗЖ Богдан Гіганов,…

6 години ago

Конфлікт довкола опіки: Катерина Чепура звинуватила ексчоловіка у викраденні доньки

Драма після розлучення Катерина Чепура, відома театральна режисерка та активістка, яка брала участь у протестах…

7 години ago