Олена Антонова, номінальний власник і директор ТОВ «Сомаріс», через яке ТОВ «Альфа Сек’юріті» відмивало кошти, отримала штраф за внесення неправдивих даних під час реєстрації компанії. Про це повідомляє редакція 368.media з посиланням на вирок Печерського районного суду Києва за ч. 2 ст. 205-1 КК (внесення завідомо неправдивих відомостей у документи для державної реєстрації юридичної особи за попередньою змовою групою осіб).
За даними слідства, у квітні 2023 року Олена Антонова, перебуваючи в смт Козин Обухівського району Київської області, через Telegram-канал отримала пропозицію від невстановленої особи стати засновником і керівником ТОВ «Сомаріс» за винагороду 1000 грн. Вона свідомо погодилася, знаючи про протиправність дій, і надала свої паспортні дані та ідентифікаційний код для підготовки документів із завідомо неправдивими відомостями.
17 квітня 2023 року Антонова підписала необхідні документи для реєстрації компанії у приватного нотаріуса в Києві. Ці дії сприяли створенню фірми, яка згодом використовувалася для прикриття незаконної діяльності, зокрема ухилення від сплати податків і відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом. Йдеться про схему, пов’язану з ТОВ «Альфа Сек’юріті», яке ухилялося від сплати податків на десятки мільйонів гривень як підрядник Міністерства оборони.
Олена Антонова повністю визнала свою вину та уклала угоду про визнання винуватості. Печерський райсуд затвердив угоду, визнавши її винною за ч. 2 ст. 205-1 КК. Покаранням став штраф у розмірі 136 тис. грн.
Антонова також вказана як власник низки інших компаній, зокрема:
Редакція планує оприлюднити додаткову інформацію про діяльність цих компаній у майбутніх публікаціях.
Справа Олени Антонової розкриває механізми використання номінальних власників для створення фіктивних компаній, які слугують прикриттям для відмивання коштів і ухилення від податків. Участь ТОВ «Сомаріс» у схемі ТОВ «Альфа Сек’юріті», пов’язаній із контрактами Міноборони, свідчить про системний характер таких злочинів. Вирок Антоновій є лише частиною розслідування, яке має встановити всіх причетних і запобігти подальшому розкраданню державних коштів. Правоохоронним органам необхідно перевірити інші компанії, пов’язані з Антоновою, щоб викрити можливі аналогічні схеми.
Два тижні тому «СтопКор» опублікував розслідування про авіабізнес Романа Мілешка, а це — його продовження.…
Офіс генпрокурора та Головне слідче управління Нацполіції розслідують діяльність фінансової групи Fin Union, яка керує…
Геннадій Тараненко, начальник відділу економіки Ніжинської міськради, раніше засуджений за корупційні дії під час роботи…
Олена Погребняк, начальниця головного управління Державної міграційної служби в Одеській області, яка є підозрюваною у…
За інформацією джерела «Антикору», у травні 2025 року відкрито нове кримінальне провадження щодо 26-річного блогера…
Михайло та Дмитро Добкіни, екснардепи від проросійського «Опоблоку», є власниками аграрної імперії, яка, за даними…