Обшуки в “Київському метрополітені” через втечу екскерівника за фальшивими документами

У Києві поліція проводить обшуки у службових приміщеннях КП “Київський метрополітен”. Слідчі дії пов’язані з розслідуванням виїзду за кордон колишнього керівника підприємства на основі підробленого висновку військово-лікарської комісії (ВЛК).

За даними правоохоронців, чоловіка зняли з військового обліку через фіктивний діагноз про невиліковну хворобу, наданий ВЛК.

“Поліція Києва проводить слідчі дії в екскерівника КП “Київський метрополітен”, який залишив країну на підставі підробленого висновку ВЛК”, — зазначено в офіційному повідомленні столичної поліції.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження. У межах слідства слідчі здійснюють обшуки в офісах підприємства, щоб зібрати додаткові докази у справі.

Колишній директор Київського метрополітену Віктор Брагінський внесений до бази розшукуваних осіб як “особа, що переховується від органів досудового розслідування”. Його зникнення було зафіксовано 20 червня 2024 року в Києві, дата створення розшукової картки невідома.

Брагінського розшукують за статтею 367 Кримінального кодексу України за “службову недбалість”, що передбачає відповідальність за невиконання або неналежне виконання своїх обов’язків через недбале ставлення, що призвело до тяжких наслідків.

Нагадаємо, 8 грудня 2023 року в Києві на терміновий ремонт закрили тунель біля станції метро “Деміївська”. Причиною стала тріщина в оправі, через яку в тунель потрапляла вода з піском. Через це шість станцій: “Деміївська”, “Голосіївська”, “Васильківська”, “Виставковий центр”, “Іподром” та “Теремки” – опинилися відрізаними від решти системи метро.

У березні 2024 року розслідувальна програма Bihus.Info оприлюднила матеріали, згідно з якими Брагінський має понад 50 мільйонів гривень незадекларованих доходів. Журналісти також виявили, що родичі ексдиректора володіють кількома дорогими квартирами та земельними ділянками під Києвом.

Після публікації розслідування Брагінський подав заяву про звільнення з посади. Наступного дня було оприлюднено другу частину матеріалів, яка показала, що підряди на роботи від метрополітену отримували особи з близьким зв’язком до Брагінського.

Капітальний ремонт перегінного тунелю, вартістю 370 мільйонів гривень, вимагав повної перебудови. Ця ділянка не працювала дев’ять місяців.

superadmin

Recent Posts

Учасники корупційної схеми в Білгород-Дністровському суді уклали угоду з САП

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) затвердив угоду про визнання винуватості п’ятьох учасників корупційної схеми в Білгород-Дністровському…

10 години ago

Ексрадник Резнікова вийшов під заставу у справі про розкрадання $10 млн на формі для ЗСУ

Колишній радник міністра оборони Роман Баликін, якого підозрюють у причетності до розкрадання $10 млн при…

10 години ago

Виробник дронів «Укропчик» сплатить 9,6 млн грн за зрив поставок для ЗСУ

ТОВ «Кальхеон», постачальник FPV-дронів «Укропчик» для ЗСУ, має сплатити 9,6 млн грн штрафу за порушення…

10 години ago

Гендиректор «Лісів України» Болоховець підозрюється у незаконному збагаченні на 7,9 млн грн

Директора державного підприємства «Ліси України» Юрія Болоховця затримали за підозрою в незаконному збагаченні на суму…

10 години ago

Керівник підрозділу НАБУ Магамедрасулов підозрюється у корупції та зв’язках із РФ

Керівника четвертого підрозділу детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова затримали за підозрою в корупції та зв’язках із…

10 години ago

Столична прокурорка Вікторія Гончарова незаконно користується елітним Bentley Bentayga

Прокурорка управління нагляду за додержанням законів Нацполіцією Київської міської прокуратури Вікторія Гончарова (Краєвська) не декларує…

4 дні ago