Categories: Досьє

Олег Васильович Синєгубов

Олег Васильович Синєгубов, чинний голова Харківської обласної військової адміністрації, постать із суперечливою репутацією. Його кар’єрний шлях насичений злетами, падіннями та гучними скандалами.

Синєгубов розпочав свій професійний шлях у системі Міністерства внутрішніх справ у Харкові, а згодом зробив стрімку кар’єру у Харківському національному університеті внутрішніх справ. Як декан, він неодноразово потрапляв у скандали, пов’язані із корупційною діяльністю, про що згадували студенти навчального закладу.

У 2012 році Синєгубов став помічником народної депутатки Ірини Бережної, яка представляла Партію регіонів. Бережна відзначалася проросійськими поглядами, відкрито підтримувала анексію Криму та називала Революцію Гідності “державним переворотом”. Синєгубов свою співпрацю з нею не коментує.

Після Революції Гідності Синєгубов працював адвокатом. Один із найгучніших кейсів того періоду – захист аптек у Харкові, які підозрювали у нелегальній торгівлі наркотичними препаратами.

У 2019 році Синєгубов був довіреною особою кандидата від партії “Слуга народу” Олексія Красова. Завдяки лобізму політичних соратників, серед яких був колишній помічник ОПЗЖшника Романа Ярового, Синєгубов обійняв посаду голови Полтавської ОДА, а у грудні 2021 року став очільником Харківської обласної адміністрації.

Звинувачення в корупції

  1. Розкрадання гуманітарної допомоги
    За період свого керівництва Харківщиною, Синєгубова неодноразово звинувачували в масштабних розкраданнях гуманітарної допомоги, що надходила в регіон від міжнародних партнерів. За даними слідства, близько 60 вантажівок із гуманітарними товарами зникли зі складів ХОВА і згодом опинилися на полицях супермаркетів “Рост”, “Клас” і “АТБ”.

До реалізації схеми причетні заступники Синєгубова – Віта Ковальська та Михайло Харнам. Хоча НАБУ провело обшуки, підозри високопосадовцям вручено не було.

  1. Маніпуляції з системою “Шлях”
    Система “Шлях”, створена для забезпечення законного виїзду волонтерів та водіїв за кордон, стала інструментом корупції. Харківська ОВА, очолювана Синєгубовим, видавала перепустки чоловікам призовного віку за значні суми – від 60 тисяч гривень до 5 тисяч доларів.

Правоохоронці викрили змову чиновників ХОВА, але сам Синєгубов уникнув уваги слідства, попри підозри щодо його безпосередньої участі в схемі.

  1. Розкрадання коштів на відновлення Харківщини
    Харківщина зазнала значних руйнувань під час війни, і на її відновлення виділялися мільярди гривень із державного бюджету та міжнародних фондів. За даними джерел, кошти спрямовувалися на підконтрольні компанії, пов’язані з народними депутатами та бізнесменами з оточення Синєгубова.

Бізнес-активи

Синєгубов є засновником низки компаній, зокрема:

  • ТОВ “Насіння Слобожанщини” – торгівля зерном і кормами;
  • ТОВ “Юридична компанія Соболєв та партнери” – правові послуги;
  • ТОВ “Сібоней Сервіс” – консалтингові послуги;
  • АО “Раскосов Лойес Груп” – правова діяльність;
  • ТОВ “Віката” – операції з нерухомістю.

Згідно з декларацією, у 2023 році Синєгубов заробив 930 тисяч гривень, а його дружина – 308 тисяч гривень. Родина також володіє значними грошовими активами: 135 тисяч доларів та 330 тисяч гривень у Синєгубова і 255 тисяч доларів та 645 тисяч гривень у його дружини.

Декларація також показала продаж нерухомості в Києві та Харкові, а також автомобіля Lexus LS 460 L 2010 року випуску.

superadmin

Recent Posts

Костянтин Згара: від земельних схем в Україні до елітних конюшень у Європі

Колишній керівник ДП «Конярство України» Костянтин Згара, якого звинувачували в доведенні підприємства до банкрутства через…

1 день ago

Суддя Андрій Вергелес звільнений після скандалу з п’яним водінням і сумнівних статків дружини

Вища рада правосуддя (ВРП) 15 квітня 2025 року звільнила суддю Вінницького окружного адміністративного суду Андрія…

1 день ago

Начальник львівського ТСЦ Юрій-Володимир Климко користується чужим авто

Юрій-Володимир Климко, начальник територіального сервісного центру МВС №4651 у Львові, їздить на автомобілі, зареєстрованому на…

1 день ago

Мережі АЗС «БРСМ-Нафта» та Motto ухиляються від сплати податків на 1 млрд грн

Мережі автозаправних станцій «БРСМ-Нафта» та Motto не сплатили податки на суму понад 1 млрд грн,…

1 день ago

Геннадій Боголюбов, який утік із чужим паспортом, живе у Відні під охороною

Ексспіввласник ПриватБанку Геннадій Боголюбов, який у червні 2024 року покинув Україну за чужим паспортом, оселився…

1 день ago

Афера Богдана Прилепи: як шахрай із Qmall обікрав волонтерів і втік до ОАЕ

Богдан Прилепа, якого звинувачують у крадіжці майже мільярда гривень волонтерських коштів через криптобіржу Qmall, утік…

2 дні ago