Олександр Поворознюк: скандальний образ чи ретельно вибудувана маска?

Олександр Поворознюк – людина, що давно стала помітною фігурою в українському медіапросторі. Він відомий своїми скандальними висловлюваннями, ексцентричною поведінкою та гучними заявами. Проте за цим образом приховується дещо більше. Що саме – природна експресивність чи продуманий імідж?

Чому Поворознюк чистить інтернет?

Пошуковики рясніють заголовками про Поворознюка: «Обматюкав журналіста», «Назвав футболістів дармоїдами», «Розповів, за що сидів». Але якщо заглибитися, можна знайти й іншу цікаву деталь: на запит «Олександр Поворознюк» Google видає повідомлення про вилучення деяких результатів згідно з європейським законом про захист даних. Чому людина, яка робить ставку на відкритість і скандальність, щось приховує?

Судимості: заплутана арифметика

Сам Поворознюк не приховує, що мав проблеми із законом. Він неодноразово заявляв про дві судимості: першу – за побиття офіцера та сержанта під час служби в армії, другу – за крадіжку двох каністр солярки. Проте в інтерв’ю Наталії Мосейчук він згадав уже про три судимості, а у 2021 році в розмові з «Економічною правдою» – про чотири. Ця плутанина викликає питання.

Один з фактів, який намагаються не афішувати, – це судимість 1998 року за статтею 101 Кримінального кодексу (тяжкі тілесні ушкодження). Це вже не історія про армію, а серйозніший злочин. До того ж, сам Поворознюк не завжди однаково розповідає навіть про свої «офіційні» судимості: то він сидів за бійку в армії, то за крадіжку дублянок.

Як простий водій «Сільгосптехніки» став бізнесменом?

Офіційна біографія Олександра Поворознюка теж викликає питання. Він нібито починав як звичайний водій, а потім несподівано став впливовим аграрним бізнесменом. Гроші для старту він, за його словами, отримав у банку «на чесне слово», без застави та гарантій. Назву банку він не називає, лише згадує, що він був державним.

Але справа тут не тільки у «чесному слові». Важливу роль у становленні Поворознюка відіграв Сергій Ганжа – колишній офіцер КДБ, який згодом обіймав високі посади в СБУ. Він допомагав не лише Поворознюку, а й іншим представникам «еліти 90-х». Після Революції Гідності Ганжа втік до Росії й нині є «начальником комітету держбезпеки Запорізької області» у складі окупаційної влади.

Футбольний скандал та зрада своїх

Поворознюк є власником футбольного клубу «Інгулець». Історія з гравцем, якого він здав до військкомату після відмови продовжувати контракт, обурила багатьох. Хоча всі громадяни України мають рівні обов’язки перед ЗСУ, такий крок виглядає як підлість. Особливо якщо врахувати, що сам Поворознюк 1971 року народження, цілком підпадає під мобілізацію, носить військову форму, має зареєстрований автомат, але воювати не поспішає.

«Слуга народу» та державне кіно за 33 мільйони

Попри сумнівний бекграунд, Поворознюк став головою районної організації партії «Слуга народу» у Петрівському районі Кіровоградської області. У 2023 році навіть планувалося зняти про нього кіно за державні кошти, виділивши 33,6 мільйона гривень. Тільки після медійного скандалу ідею згорнули. Але зв’язки Поворознюка з владою залишилися, що дає йому можливість продовжувати свою діяльність.

Підсумки: герой чи махінатор?

Імідж Поворознюка як народного героя – лише фасад, за яким ховається реальна історія 90-х, корупційних зв’язків та темних справ. Недарма його ім’я з’явилося в базі «Миротворець» із характеристикою: «Мародер. Злодій». Поки одні бачать у ньому харизматичного «свого хлопця», інші розуміють: перед нами типовий представник системи, який вдало пристосувався до нових реалій.

superadmin

Recent Posts

Костянтин Згара: від земельних схем в Україні до елітних конюшень у Європі

Колишній керівник ДП «Конярство України» Костянтин Згара, якого звинувачували в доведенні підприємства до банкрутства через…

2 дні ago

Суддя Андрій Вергелес звільнений після скандалу з п’яним водінням і сумнівних статків дружини

Вища рада правосуддя (ВРП) 15 квітня 2025 року звільнила суддю Вінницького окружного адміністративного суду Андрія…

2 дні ago

Начальник львівського ТСЦ Юрій-Володимир Климко користується чужим авто

Юрій-Володимир Климко, начальник територіального сервісного центру МВС №4651 у Львові, їздить на автомобілі, зареєстрованому на…

2 дні ago

Мережі АЗС «БРСМ-Нафта» та Motto ухиляються від сплати податків на 1 млрд грн

Мережі автозаправних станцій «БРСМ-Нафта» та Motto не сплатили податки на суму понад 1 млрд грн,…

2 дні ago

Геннадій Боголюбов, який утік із чужим паспортом, живе у Відні під охороною

Ексспіввласник ПриватБанку Геннадій Боголюбов, який у червні 2024 року покинув Україну за чужим паспортом, оселився…

2 дні ago

Афера Богдана Прилепи: як шахрай із Qmall обікрав волонтерів і втік до ОАЕ

Богдан Прилепа, якого звинувачують у крадіжці майже мільярда гривень волонтерських коштів через криптобіржу Qmall, утік…

2 дні ago