Попри масштабну антикорупційну кампанію, один із топменеджерів комунальної сфери Києва, Володимир Шарій, продовжує уникати уваги правоохоронців. Телеграм-канал “Джокер” звернув увагу на те, що директор КП “Спецжитлофонд” не потрапив під приціл слідства, хоча його діяльність викликає численні питання.
Про це повідомляє “СтопКор”.
Діяльність Володимира Шарія пов’язують із фінансовими потоками, що можуть сприяти збереженню впливу колишнього депутата Київради Дениса Комарницького, якого НАБУ оголосило в розшук.
Читайте також: Секретар Київради Володимир Бондаренко: ключова фігура в схемах Комарницького
У лютому 2025 року Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) провели операцію “Чисте місто”, спрямовану на викриття злочинної організації, причетної до земельної корупції у Київській міській раді та КМДА. В рамках розслідування з’ясувалося, що ексдепутат Комарницький міг керувати схемами заволодіння земельними ділянками на суму понад 11 млн грн, а також спробував незаконно отримати ще шість ділянок вартістю 83 млн грн.
КП “Спецжитлофонд” відіграє ключову роль у розподілі бюджетних коштів у будівельній сфері Києва. З 2015 року підприємство очолює Володимир Шарій, і за цей час його діяльність неодноразово ставала об’єктом публічних розслідувань.
За даними “Української правди”, у 2020 році “Спецжитлофонд” віддавав багатомільйонні тендери компаніям, пов’язаним із Комарницьким. А у грудні 2024 року Київрада ухвалила рішення про збільшення статутного капіталу “Спецжитлофонду” на рекордні 3 млрд грн, нібито для будівництва житла для переселенців та військових. Водночас механізм контролю за використанням цих коштів залишається непрозорим.
Комунальне підприємство неодноразово потрапляло в корупційні скандали.
У лютому 2025 року спалахнув черговий скандал, пов’язаний із земельною корупцією в Києві. Заступника директора КП “Спецжитлофонд” Юрія Леонова було звільнено, а разом із ним – заступника голови КМДА Петра Оленича та чиновника “Київблагоустрою” Олексія Мушту.
Аналіз декларації Володимира Шарія викликає запитання щодо відповідності його доходів рівню накопиченого майна.
Шарій володіє кількома земельними ділянками в Черкаській області, часткою квартири в Києві та Toyota Land Cruiser Prado 150 (2012 р.в.) за 732 тис. грн. Його дружина Олена Бірюк володіє ще двома ділянками, квартирою та будинком у Київській області, купленим у 2023 році всього за 200 тис. грн, що значно нижче ринкової вартості.
Подружжя також має три автомобілі, включаючи Mercedes-Benz E 500 (2010 р.в.) та Honda Accord (2012 р.в.).
Попри скромну зарплату директора КП “Спецжитлофонд” у 262,7 тис. грн за 2023 рік, родина задекларувала значні готівкові заощадження:
Попри масштабну операцію “Чисте місто”, Шарій досі залишається на посаді. Чи дійсно його діяльність не містить корупційних ризиків, чи він користується покровительством впливових осіб? Це питання залишається відкритим.
Колишній керівник ДП «Конярство України» Костянтин Згара, якого звинувачували в доведенні підприємства до банкрутства через…
Вища рада правосуддя (ВРП) 15 квітня 2025 року звільнила суддю Вінницького окружного адміністративного суду Андрія…
Юрій-Володимир Климко, начальник територіального сервісного центру МВС №4651 у Львові, їздить на автомобілі, зареєстрованому на…
Мережі автозаправних станцій «БРСМ-Нафта» та Motto не сплатили податки на суму понад 1 млрд грн,…
Ексспіввласник ПриватБанку Геннадій Боголюбов, який у червні 2024 року покинув Україну за чужим паспортом, оселився…
Богдан Прилепа, якого звинувачують у крадіжці майже мільярда гривень волонтерських коштів через криптобіржу Qmall, утік…