Печерський суд арештував 40 авто через схему незаконного імпорту: власник фірми втік із військової частини

Печерський районний суд Києва наклав арешт на 40 автомобілів, серед яких Tesla, Audi, Volkswagen, Volvo та інші, через їх незаконне ввезення в Україну. Власник компанії-імпортера, Віталій Хоромець, перебуває в розшуку за самовільне залишення військової частини. Про це повідомляє редакція 368.media з посиланням на кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

За даними слідства, у Львівській, Волинській і Рівненській областях діяли організовані групи, які за змовою з невстановленими працівниками митної служби налагодили схему незаконного імпорту автомобілів. Схема передбачала:

  • заниження фактурної вартості авто для мінімізації митних платежів;

  • продаж автомобілів за готівку без відображення реальних доходів у звітності;

  • виведення отриманих коштів через фіктивні операції, зокрема за «транспортні послуги».

Роль фіктивних компаній і виведення валюти

У схемі використовувалися підконтрольні компанії-нерезиденти з Чехії, Польщі, Данії та Німеччини, які виступали формальними постачальниками. Після митного оформлення автомобілі продавалися за готівку за цінами, значно вищими за задекларовані. Для приховування слідів злочину компанії-імпортери перереєстровувалися на соціально незахищених осіб без досвіду управління бізнесом.

Зокрема, ТОВ «Кепс Авто» (Луцьк) у 2023–2024 роках імпортувало автомобілі на 94,7 мільйона гривень, вивівши за кордон понад 4,6 мільйона доларів через безтоварні операції.

Фіктивні контракти та підроблені підписи

Слідство встановило, що контракти з іноземними постачальниками мали ознаки фіктивності:

  • Чеська компанія INTERNATIONAL TRADING HOUSE SRO, створена в червні 2023 року, належить українцю, який не відвідував Чехію після 2021 року. Підписи в контрактах не збігаються з підписами у паспортах фігурантів.

  • Польська фірма, зареєстрована в листопаді 2022 року, уклала контракт у Любліні, але фігуранти не перетинали кордон України в зазначені дати.

  • Контракти з данською COMPANY MIDT BILER і німецькою особою підписувалися в Луцьку, хоча їхні представники не в’їжджали в Україну.

Ці факти вказують на створення удаваних зовнішньоекономічних контрактів для легалізації незаконної діяльності.

Власник у розшуку

Власником і директором ТОВ «Кепс Авто» є Віталій Хоромець, якого Рівненський зональний відділ військової служби правопорядку розшукує за самовільне залишення військової частини 5 лютого 2025 року. Його втеча лише погіршує ситуацію, додаючи до кримінального провадження додаткові питання щодо його діяльності.

Висновки

Схема незаконного імпорту автомобілів, у якій брали участь організовані групи за участю митників, завдала значних збитків державному бюджету через ухилення від податків і виведення валюти за кордон. Арешт 40 автомобілів є лише першим кроком у розслідуванні, яке має встановити всіх причетних, включно з посадовцями митної служби. Справа Віталія Хоромця підкреслює необхідність посилення контролю за митними операціями та боротьби з фіктивними зовнішньоекономічними угодами.

superadmin

Recent Posts

Скандали довкола укриттів в Україні: мільярди на безпеку чи збагачення обраних?

В Україні триває активне будівництво та модернізація укриттів, але разом із цим зростає кількість скандалів,…

13 години ago

Олена Хотенко: інформаційний терор, сумнівні активи та зв’язки з рф

Діяльність Олени Хотенко, колишньої керівниці ДПС Сумської області та чинної депутатки Рівненської міськради від «Слуги…

13 години ago

Дружина ексслідчого Нацполіції отримала приміщення в центрі Києва після зняття арешту «чорними реєстраторами»

Альона Шевцова (Дегрік), дружина колишнього слідчого Національної поліції Євгена Шевцова та власниця Ibox Bank, що…

13 години ago

НАЗК виявило порушення в декларації Наталі Муніки на 15,12 млн грн

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило ознаки недостовірного декларування на суму 15,12 мільйона…

14 години ago

Геннадій Буткевич: від продуктових монополій до надр і скандального девелопменту

Геннадій Буткевич — не просто український бізнесмен зі списку Forbes. Його вплив простягається від продуктових…

15 години ago

Корупційна схема сертифікації авто: посадовці Мінвідновлення та приватні компанії завдали державі збитків на 114 млн грн

Посадовці Міністерства відновлення (раніше — Міністерства інфраструктури), Національного агентства з акредитації України та низки приватних…

4 дні ago