Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) після журналістського розслідування «Четвертої влади» та скарги журналістки Валерії Хомич виявило в декларації депутата Рівненської міської ради від «Слуги народу» Олександра Іванова недостовірні відомості на 12,4 млн грн. Поліція відкрила кримінальне провадження, але деталі розслідування приховує, посилаючись на таємницю слідства.
«Четверта влада» двічі зверталася до поліції із запитами про номер провадження, слідчі дії та ім’я слідчого, наголошуючи на суспільній важливості справи. Поліція повідомила лише номер провадження, відмовивши в інших даних, оскільки їхнє розголошення «може негативно вплинути на хід розслідування». Повторний запит 11 червня 2025 року отримав аналогічну відповідь. Адвокатка Оксана Максименюк із Інституту розвитку регіональної преси зазначила, що матеріали провадження є таємницею слідства, але приховування імені слідчого є необґрунтованим.
Деякі деталі вдалося дізнатися із судових ухвал. Слідчий отримав доступ до документів двох товариств з обмеженою відповідальністю (назви не розкрито) щодо статутного капіталу, засновників, протоколів зборів і змін у товариствах (ухвала від 10 березня 2025 року). Також отримано доступ до документів нотаріуса Рівненського міського нотаріального округу про реєстрацію двох земельних ділянок і житлового будинку з надвірними спорудами, копії документів Рівнеради про ознайомлення Іванова з вимогами Закону «Про запобігання корупції» (ухвала від 10 березня 2025 року), договорів про надання послуг і оплати від трьох компаній, а також інформації оператора мобільного зв’язку за двома номерами за 2023 рік (ухвала від 2 червня 2025 року).
Розслідування почалося після публікації «Четвертої влади» в липні 2024 року, де аналіз декларацій Іванова, ключового власника будівельної групи «Стоград», показав незадеклароване майно дружини та частки бізнесів дружини й сина на суму близько 14 млн грн. Після звернення до НАЗК за підтримки адвоката Євгена Воробйова з ГО «Платформа прав людини» агентство перевірило декларацію за 2023 рік і 31 січня 2025 року встановило недостовірність відомостей на 12,415 млн грн.
13 лютого 2025 року Головне управління Нацполіції в Рівненській області відкрило провадження за ч. 2 ст. 366-2 КК України (умисне внесення недостовірних відомостей до декларації на суму понад 2000 прожиткових мінімумів). Максимальне покарання — до двох років позбавлення волі з забороною обіймати певні посади до трьох років.
Близькість Іванова до Рівненської обласної прокуратури, яка наглядає за розслідуванням, викликає запитання, адже суд раніше зобов’язав прокуратуру надати договір про «прокурорські квартири». Приховування деталей слідства та зв’язки депутата з місцевою владою вказують на потребу ретельної перевірки НАЗК і правоохоронними органами для виключення корупційних ризиків.