Секретар Київради Володимир Бондаренко: ключова фігура в схемах Комарницького

Чому Бондаренко не периферійний гравець у корупційному скандалі

У злитих НАБУ плівках, де головним фігурантом є Денис Комарницький, лише побіжно згадується прізвище секретаря Київради Володимира Бондаренка. Складається хибне враження, що він перебуває на периферії цієї історії. Насправді ж Бондаренко є такою ж ключовою фігурою, як і сам Комарницький.

Про це повідомляє “АНТИКОР”.

Навіть із опублікованого фрагмента переговорів зрозуміло, що Комарницький повністю контролює Бондаренка, а той слухняно виконує всі його вказівки. Прослуховування того, як Комарницький принижує Бондаренка, викликало хвилю обговорень, але ситуація набагато глибша і небезпечніша, ніж здається.

Роль секретаря Київради у схемах Комарницького

Проблема не тільки в тому, що Комарницький, не маючи жодного офіційного відношення до Київради, віддає накази її секретарю. Справа у тому, що секретар місцевої ради — ключова фігура, іноді навіть важливіша за міського голову. Він організовує сесії, формує порядок денний, контролює виконання рішень і може тимчасово заміщати мера.

Саме тому ця посада завжди була предметом запеклої боротьби, і міські голови намагаються поставити на неї лояльну до себе людину. У Києві після довгих торгів і домовленостей секретарем став Володимир Бондаренко, який тепер виконує всі вказівки Комарницького.

Скандальна сесія 20 лютого: що сталося

Зокрема, сесія Київради 20 лютого, про яку йдеться на плівках НАБУ, не була закрита саме через Бондаренка. Віталія Кличка тоді не було в Києві, і засідання вів секретар ради. Незакрита сесія означає, що її рішення не можна підписувати, а значить, вони не набувають чинності. Це чудово розумів Комарницький, який зателефонував Бондаренку і влаштував йому справжню догану.

Варто зазначити, що на момент проведення цієї сесії вже були затримані кілька фігурантів справи, серед яких чиновники КМДА та депутати Київради. Проте про це не було сказано жодного слова, і якби не блокування трибуни фракцією “Європейська Солідарність”, необхідні для Комарницького рішення могли б бути ухвалені та підписані.

Дивна мовчанка Кличка: відсторонення чи гра?

Цікаво, що Віталій Кличко намагається дистанціюватися від своєї “правої руки” у Київраді. Останнім часом мер часто перебуває у закордонних відрядженнях і робить вигляд, що не має відношення до корупційних скандалів. Він звільнив чиновників КМДА, які фігурували на плівках НАБУ, але про Бондаренка воліє мовчати, нібито той має сам скласти мандат.

При цьому варто нагадати, що Бондаренко був обраний від партії Кличка “УДАР”, а закон передбачає можливість відкликання депутата партією. Однак Кличко чомусь не скористався цим механізмом.

Більше того, навіть не була скликана позачергова сесія Київради, де можна було б розглянути питання про відставку секретаря та обговорити скандал. Водночас, за чутками, Бондаренко зараз активно шукає шляхи “домовитися” і зберегти свій вплив.

Що далі? Чи уникне Бондаренко відповідальності?

Слід також пам’ятати, що записи НАБУ — це лише частина великої кримінальної справи, яку розслідують вже понад вісім місяців. Володимир Бондаренко відіграє у ній далеко не другорядну роль. Саме він забезпечував проведення через Київраду земельних афер, організованих заступником Кличка Оленичем та головою земельної комісії Київради Терентьєвим.

Журналісти вже викривали Бондаренка у корупційних схемах, пов’язаних із земельними аферами в Голосіївському районі, а також у блокуванні створення заповідних зон у Києві.

Зараз залишається питання: чи вдасться йому уникнути відповідальності, чи ж плівки НАБУ стануть початком кінця його політичної кар’єри?

superadmin

Recent Posts

Костянтин Згара: від земельних схем в Україні до елітних конюшень у Європі

Колишній керівник ДП «Конярство України» Костянтин Згара, якого звинувачували в доведенні підприємства до банкрутства через…

2 дні ago

Суддя Андрій Вергелес звільнений після скандалу з п’яним водінням і сумнівних статків дружини

Вища рада правосуддя (ВРП) 15 квітня 2025 року звільнила суддю Вінницького окружного адміністративного суду Андрія…

2 дні ago

Начальник львівського ТСЦ Юрій-Володимир Климко користується чужим авто

Юрій-Володимир Климко, начальник територіального сервісного центру МВС №4651 у Львові, їздить на автомобілі, зареєстрованому на…

2 дні ago

Мережі АЗС «БРСМ-Нафта» та Motto ухиляються від сплати податків на 1 млрд грн

Мережі автозаправних станцій «БРСМ-Нафта» та Motto не сплатили податки на суму понад 1 млрд грн,…

2 дні ago

Геннадій Боголюбов, який утік із чужим паспортом, живе у Відні під охороною

Ексспіввласник ПриватБанку Геннадій Боголюбов, який у червні 2024 року покинув Україну за чужим паспортом, оселився…

2 дні ago

Афера Богдана Прилепи: як шахрай із Qmall обікрав волонтерів і втік до ОАЕ

Богдан Прилепа, якого звинувачують у крадіжці майже мільярда гривень волонтерських коштів через криптобіржу Qmall, утік…

2 дні ago