26 червня 2025 року Північний апеляційний господарський суд залишив без задоволення апеляційну скаргу ТОВ «Тех-Софт Атлас» на рішення Господарського суду міста Києва від 5 березня 2025 року у справі №910/11308/24, залишивши його без змін. Про це повідомило видання «Власті».
ТОВ «Тех-Софт Атлас» (торгова марка bill_line) вимагало визнати недостовірною та такою, що шкодить діловій репутації, інформацію, опубліковану в статті «Кримінальна справа щодо платіжної системи bill_line та її керівника, білоруса Артема Ляшанова, за відмивання коштів поки не закрито – прокуратура», а також видалити її з кількох сайтів. Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову, а апеляційний суд підтвердив це рішення, зазначивши, що позивач не надав доказів недостовірності інформації.
У рішенні апеляційного суду зазначено: «Суд першої інстанції дав належну оцінку доказам, виніс законне та обґрунтоване рішення, яке відповідає законодавству та фактичним обставинам справи. Скаржник не довів обґрунтованість апеляційної скарги, а підстав для скасування чи зміни рішення суду немає».
Згідно з матеріалами кримінального провадження №42021100000000283, ТОВ «Тех-Софт Атлас» (раніше ТОВ «Білл Лайн») та її керівництво, зокрема Артем Ляшанов, із липня 2021 року є фігурантами справи про відмивання коштів через низку платіжних систем і банків. За оцінкою слідства, бюджет недоотримав 11 млн грн податку на прибуток через ці махінації.
У жовтні 2021 року, після порушення справи, компанія змінила назву з «Білл Лайн» на «Тех-Софт Атлас», зберігши торгову марку bill_line. У липні 2022 року Артем Ляшанов, посилаючись на своє білоруське громадянство та ризик санкцій, формально передав компанію Андрію Моргуну. Проте ЗМІ у 2023–2024 роках продовжували називати Ляшанова СЕО bill_line, що вказує на фіктивність зміни власника та керівника. Заявником торгової марки bill_line також є Ляшанов.
Кримінальне провадження залишається відкритим, а джерело в прокуратурі підтвердило ймовірність повторних арештів рахунків компанії та затримання її керівників, зокрема Андрія Моргуна та Оксани Кірєєвої, які знали про махінації.
Додаткові факти:
Рішення суду підтверджує достовірність інформації про причетність платіжної системи bill_line та Артема Ляшанова до відмивання коштів. Відкрите кримінальне провадження та відсутність спростувань із боку компанії вказують на серйозність звинувачень. Ситуація потребує подальшого розслідування правоохоронними органами для встановлення всіх причетних і запобігання подібним схемам у майбутньому.
Суддя-речниця Північного апеляційного господарського суду (ПАГС) Марина Барсук розпочала справжню піар-кампанію. Вочевидь, вона хоче отримати…
У червні 2025 року ДП «Державний оператор тилу» (ДОТ), підконтрольне Міністерству оборони, уклало контракт із…
14 липня 2025 року Комісія з дисциплінарної відповідальності прокурорів (КДКП) ухвалила рішення №141дп-25 про звільнення…
Прокурора Біляївської окружної прокуратури Одеської області Євгенія Кириліна, раніше покараного за так звану «капустяну» справу,…
Детективи Бюро економічної безпеки (БЕБ) розслідують масштабну схему ухилення від сплати податків групою компаній, пов’язаних…
Юрій Чернецький, відомий власник столичних барбершопів і ексчоловік співачки Інни Воронової, засуджений до 5 років…