Суддя Наталя Марфіна уникла дисциплінарної справи попри скандальне минуле

Перша дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя відмовила у відкритті дисциплінарної справи щодо судді Дніпровського районного суду Києва Наталі Марфіної. Рішення ухвалили на основі висновку дисциплінарних інспекторів.

Про це повідомляє “Слідство.Інфо”.

Марфіна відома тим, що у 2013 році відмовила у позові щодо визнання незаконними дії працівника ДАІ під час Революції Гідності. Крім того, її чоловік, колишній працівник СБУ, був затриманий за підозрою в отриманні хабара у $180 тисяч. За висновком Громадської ради доброчесності, суддя могла фіктивно розлучитися з ним, аби зберегти майно. Крім того, суддя збрехала під час співбесіди у Вищій кваліфікаційній комісії суддів щодо даних у декларації.

17 лютого 2025 року Перша дисциплінарна палата ВРП розглядала скаргу Олега Лоя щодо Марфіної. Він оскаржував рішення судді, яка відмовила у задоволенні його позову через формальні недоліки в документах. Лой наголошував, що має адвокатське посвідчення старого зразка, а тому вимоги суду були необґрунтованими. Проте дисциплінарні інспектори не виявили порушень у діях судді та відмовили у відкритті справи.

Служба дисциплінарних інспекторів (СДІ) є незалежним органом у складі ВРП, створеним для прискорення розгляду скарг на суддів. Закон про її створення ухвалили у вересні 2023 року.

Наталя Марфіна працює суддею Дніпровського районного суду Києва з 2013 року. У тому ж році вона розглядала скаргу Євгена Кузьмінського, якого позбавили водійських прав після поїздки Автомайдану до Межигір’я. Незважаючи на численні факти фальсифікацій, суддя відмовила у задоволенні позову. Адвокат Кузьмінського стверджував, що суддя спочатку схилялася до задоволення скарги, проте змінила рішення після виклику до голови суду.

Попри ці обставини, у квітні 2018 року Марфіна успішно пройшла кваліфікаційне оцінювання, а у травні отримала рекомендацію на призначення суддею довічно.

superadmin

Recent Posts

Костянтин Згара: від земельних схем в Україні до елітних конюшень у Європі

Колишній керівник ДП «Конярство України» Костянтин Згара, якого звинувачували в доведенні підприємства до банкрутства через…

2 дні ago

Суддя Андрій Вергелес звільнений після скандалу з п’яним водінням і сумнівних статків дружини

Вища рада правосуддя (ВРП) 15 квітня 2025 року звільнила суддю Вінницького окружного адміністративного суду Андрія…

2 дні ago

Начальник львівського ТСЦ Юрій-Володимир Климко користується чужим авто

Юрій-Володимир Климко, начальник територіального сервісного центру МВС №4651 у Львові, їздить на автомобілі, зареєстрованому на…

2 дні ago

Мережі АЗС «БРСМ-Нафта» та Motto ухиляються від сплати податків на 1 млрд грн

Мережі автозаправних станцій «БРСМ-Нафта» та Motto не сплатили податки на суму понад 1 млрд грн,…

2 дні ago

Геннадій Боголюбов, який утік із чужим паспортом, живе у Відні під охороною

Ексспіввласник ПриватБанку Геннадій Боголюбов, який у червні 2024 року покинув Україну за чужим паспортом, оселився…

2 дні ago

Афера Богдана Прилепи: як шахрай із Qmall обікрав волонтерів і втік до ОАЕ

Богдан Прилепа, якого звинувачують у крадіжці майже мільярда гривень волонтерських коштів через криптобіржу Qmall, утік…

3 дні ago