ВАКС затвердив рекордну угоду в справі корупції в Одеській міськраді: повернуто активи на понад 1 млрд грн

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) затвердив угоди про визнання винуватості семи учасників організованого злочинного угруповання, яке встановило контроль над рішеннями Одеської міськради та отримувало прибутки від місцевих бізнесів. Ця справа є однією з найбільших корупційних в Україні за останні роки.

До угод долучилися колишні високопосадовці мерії Одеси, бізнесмени та довірені особи олігархів. Їм інкримінували, зокрема, незаконне заволодіння у 2011 році майном міжнародного аеропорту «Одеса» вартістю понад 118 млн грн. За даними слідства, група отримала від діяльності аеропорту у 2012–2022 роках дохід у розмірі понад 2,5 млрд грн.

Засуджені зобов’язалися сплатити 150 млн грн до бюджету міськради, повернути громаді 2488 одиниць майна, зберегти частку міста у статутному капіталі аеропорту, а також передати державі та громаді активи на суму понад 1 млрд грн. Це найбільша угода про визнання вини в історії України. Крім того, передбачено добровільну сплату 126 млн грн на потреби ЗСУ, з яких 20 млн грн уже перераховано, а також конфіскацію 6 млн грн, 582 тис. доларів, 6 тис. євро та шести об’єктів нерухомості, зокрема квартири площею 700 м² у центрі Одеси.

Суд призначив обвинуваченим від 7 до 8 років позбавлення волі та штрафи на загальну суму понад 400 млн грн, із максимальним штрафом у 204 млн грн — рекордним за чинним законодавством. Один фігурант сплатить 102 млн грн, двоє інших — по понад 30 млн грн. Усі семеро звільнені від відбування покарання з іспитовими строками через співпрацю зі слідством, надання викривальних свідчень і застосування строків давності за окремими епізодами.

Організаторами схеми слідство вважає бізнесменів Бориса Кауфмана та Олександра Боруховича. Серед учасників — ексмер Одеси Олексій Костусєв, колишній заступник мера Михайло Кучук, директор ТОВ «Одеса аеропорт Девелопмент» Олексій Кочанов, довірена особа Кауфмана Костянтин Єфремов і співвласник ТОВ «Кліар-Сіті» Петро Багрій. Раніше «Антикорупційний вимір» повідомляв, що з ексзаступником мера Анатолієм Орловським також укладено угоду про визнання вини, за якою він отримав умовне покарання в обмін на свідчення.

superadmin

Recent Posts

КРАІЛ і скандал із цензурою: звинувачення у блокуванні розслідувань про бізнесмена Максима Криппу

Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ), створена для забезпечення прозорості грального бізнесу в…

5 години ago

СБУ викриває корупційну схему в Одесі: «Ростдорстрой» без конкуренції отримував мільйонні тендери

Служба безпеки України розслідує корупційну змову між службовими особами КП «Міські дороги» Одеської міськради та…

6 години ago

Ексдиректор МАУ Євген Дихне та головний бухгалтер підозрюються в ухиленні від податків на 344 млн грн

Колишній директор ПрАТ «Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) Євген Дихне та ексголовний бухгалтер отримали підозри…

6 години ago

Начальник порту Чорноморськ надає пільги бізнесмену Коваленку, пов’язаному з торгівлею вугіллям від сепаратистів

Директор ДП МТП «Чорноморськ» В’ячеслав Безрук і група компаній «Гранова», що належить бізнесмену Дмитру Коваленку,…

6 години ago

ДБР викрило спільників бізнесмена Грінкевича у корупційних схемах із Міноборони

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) частково дозволив Спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони використовувати матеріали негласних слідчих…

6 години ago

Політтехнолог Голобуцький: звинувачення у фальсифікації, зв’язках із Кличком і борделями

Telegram-канал «Карточный Офис» висунув серйозні звинувачення проти політтехнолога Олексія Голобуцького: ухилення від мобілізації через фальсифікацію…

1 день ago