Влада Торецька виділила на своє утримання вшестеро більше коштів, ніж на соцзахист мешканців

Журналісти «Слідства.Інфо» ознайомилися з бюджетом Торецької МТГ на 2025 рік. Третину від всього бюджету посадовці заклали для утримання державного управління. Йдеться про суму в понад 84 мільйони гривень. А от на соціальний захист жителів громади, яка вже частково окупована росіянами, планують витратити суму, що менша майже в 6 разів.

З Торецької громади, де точаться запеклі бої, вже евакуювалися близько 95% від усіх жителів. Проте на матеріальну підтримку внутрішньо переміщених осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах чи зазнали поранень через війну заклали всього 0,5% від бюджету. Це менш ніж 1,5  мільйона гривень.

Про це повідомляє «Слідство.Інфо».

Як йдеться у розпорядженні начальника Торецької міської військової адміністрації Василя Чинчика, у 2025 році видатки загального фонду бюджету громади становлять 271 мільйон 153 тисячі 677 гривень. Найбільше грошей передбачили для економічної діяльності — понад 88 мільйонів 300 тисяч гривень. Дещо меншу суму — понад 84 мільйони — заклали на утримання державного управління. Це майже третина від усього бюджету Торецької громади. У Торецькій ВА зауважують: «Видатки на оплату праці з нарахуванням працівників бюджетної сфери заплановані в повному обсязі, відповідно до штатної чисельності».

При цьому у пояснювальній записці до розпорядження з бюджетом на 2025 рік зазначають, що у Торецькій громаді (станом на жовтень 2024 року) залишалося трохи більше 3-х тисяч людей. Це близько 4,6% загальної кількості населення, що мешкало в громаді до повномасштабного російського вторгнення.

«У звʼязку із критичним погіршенням ситуації на території громади, постійними обстрілами та відсутністю безпекової складової мешканці громади, підприємства, організації та установи евакуйовані за межі громади в більш безпечні регіони України. Діяльність підприємств торгівлі, сфери послуг, аптек тощо в громаді повністю зупинена», — йдеться в пояснювальній записці.

Водночас на підтримку внутрішньо переміщених осіб (що складають понад 95% від всіх жителів громади до відкритої війни) у бюджеті на 2025 рік передбачили трохи більше ніж 1 мільйон 453 тисячі гривень. Це всього 0,5% від загального бюджету. Однак розраховувати на гроші можуть лише ті люди з Торецької громади, які опинилися в складних життєвих обставинах, зазнали поранень через бойові дії чи виховують дітей з інвалідністю.

Дещо більшу суму — 1 мільйон 632 тисячі гривень — місцеві чиновники передбачили на надання матеріальної допомоги ветеранам та учасникам Революції Гідності.

На житлово-комунальну сферу планують витратити всього 0,6% від загального бюджету — 1 мільйон 368 тисяч гривень.

Також 61 мільйон 404 тисячі гривень заклали на освіту, понад 9 мільйонів гривень — на охорону здоров’я, 8 мільйонів 537 тисяч гривень — на культуру та мистецтво та майже 326 тисяч гривень — на спорт.

Як підрахували журналісти Вільного радіо, за січень 2025 року росіянам вдалося захопити у Торецьку ще 3 кв. км. «Майже всі ці території — це житлова забудова Торецька. Серед захоплених районів є центральний ринок, школа №5 та житлові багатоповерхові будинки й приватний сектор», — пишуть журналісти.

Попри просування окупантів, у Торецькій МВА вже почали думати про відбудову громади, адже заклали на 2025 рік 1 мільйон гривень для розроблення Стратегії післявоєнного відновлення.

superadmin

Recent Posts

Костянтин Згара: від земельних схем в Україні до елітних конюшень у Європі

Колишній керівник ДП «Конярство України» Костянтин Згара, якого звинувачували в доведенні підприємства до банкрутства через…

2 дні ago

Суддя Андрій Вергелес звільнений після скандалу з п’яним водінням і сумнівних статків дружини

Вища рада правосуддя (ВРП) 15 квітня 2025 року звільнила суддю Вінницького окружного адміністративного суду Андрія…

2 дні ago

Начальник львівського ТСЦ Юрій-Володимир Климко користується чужим авто

Юрій-Володимир Климко, начальник територіального сервісного центру МВС №4651 у Львові, їздить на автомобілі, зареєстрованому на…

2 дні ago

Мережі АЗС «БРСМ-Нафта» та Motto ухиляються від сплати податків на 1 млрд грн

Мережі автозаправних станцій «БРСМ-Нафта» та Motto не сплатили податки на суму понад 1 млрд грн,…

2 дні ago

Геннадій Боголюбов, який утік із чужим паспортом, живе у Відні під охороною

Ексспіввласник ПриватБанку Геннадій Боголюбов, який у червні 2024 року покинув Україну за чужим паспортом, оселився…

2 дні ago

Афера Богдана Прилепи: як шахрай із Qmall обікрав волонтерів і втік до ОАЕ

Богдан Прилепа, якого звинувачують у крадіжці майже мільярда гривень волонтерських коштів через криптобіржу Qmall, утік…

3 дні ago