Власницю Ibox Bank Альону Шевцову (Дегрік) оголосили у міжнародний розшук у справі в організації незаконних азартних ігор в інтернеті та легалізації (відмивання) доходів, отриманих злочинним шляхом, на суму понад 4,8 мільярда гривень.
За даними слідства, підозрювані, серед яких ключову роль відіграла акціонерка «Айбокс банку» Альони Шевцова разом із директором департаменту бізнесу електронної комерції Іриною Циганок та начальником управління фінансового моніторингу Зоєю Нестеровською у період з 30 квітня 2021 року по 7 березня 2023 року організували злочинну групу.
З 2022 року жінки разом та іншими невстановленими особами використовуючи підконтрольні компанії ТОВ «Пей-Пей», ТОВ «Полістер», ТОВ «Дзега», ТОВ «Цигір», ТОВ «Дастсан», ТОВ «Рекна», ТОВ «Кендвіт», ТОВ «Центінг», ТОВ «Спат Тре», ТОВ «Мітар Старс», ТОВ «Гамертон», ТОВ «Убервальд», ТОВ «Флавон спорт», ТОВ «Амертон Констракшн», ТОВ «Ейкінг», ТОВ «Скейн Корп», ТОВ «Зеренпей» проводили азартні ігри в інтернеті без відповідної ліцензії. Підозрювані здійснювали фінансові операції для легалізації отриманих злочинних доходів, загальна сума яких склала 4,81 млрд гривень.
Це підтверджено актом НБУ №В/25-0014/2660/БТ від 06.01.2023 перевірки АТ «АЙБОКС БАНК», згідно з яким під час налагодження ділових стосунків та обслуговування банківських рахунків фірм, що надали відомості про здійснення діяльності з організації та проведення змагань (турнірів) з кіберспорту та спортивного покеру, хоча як надані їх представниками документи, так і подальша співпраця з банківською установою свідчили про здійснення діяльності з організації азартних ігор, про що було відомо працівникам АТ «Айбокс Банк» та не вжито жодних заходів.
Личаківський районний суд Львова у березні ухвалив рішення про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia) щодо Шевцової, Циганок та Нестеровської.

Слідчий суддя встановив, що підозрювані умисно ухиляються від слідства, виїхавши за межі України через пункт пропуску «Ягодин» у березні 2023 року. З серпня 2023 року вони перебувають у міжнародному розшуку, а їхнє місцезнаходження залишається невідомим. Суд відхилив клопотання захисників підозрюваних про встановлення процесуальних строків для закриття провадження, вказавши, що прокурор має право оскаржити попередні рішення щодо зупинення розслідування на стадії підготовчого судового провадження. Наприкінці квітня у Польщі правоохоронці затримали Циганок. Вирішується питання щодо екстрадиції жінки.

Рішення суду дозволяє проводити розслідування за відсутності підозрюваних, однак, якщо вони добровільно з’являться до правоохоронних органів, провадження буде продовжено за загальними правилами Кримінального процесуального кодексу України. Ухвала суду не підлягає окремому оскарженню, але може бути оскаржена під час підготовчого судового провадження.