Михайло Яцина, якого суд поновив на посаді начальника управління Державної податкової служби (ДПС) у Тернопільській області, вказав недостовірні відомості у декларації за 2023 рік на суму 9,3 мільйона гривень. Про це повідомляє редакція 368.media з посиланням на звіт Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).
НАЗК встановило низку порушень у декларації Яцини:
Неправильно вказані ідентифікаційні номери документів для себе, дружини Наталії та дочок Дарії й Єлизавети. Замість позначки «Не застосовується» Яцина зазначив номери облікових карток платників податків.
Не задекларовано два житлові будинки вартістю 7,89 мільйона гривень і дві земельні ділянки вартістю 1,42 мільйона гривень, якими користувалися Яцина та його сім’я у 2023 році.
Не вказано земельні ділянки, чиї кадастрові номери не дозволяють їх ідентифікувати, а для ділянок дружини зазначено недостовірну вартість замість позначки «Не відомо» через відсутність оцінки.
Не задекларовано сонячні електростанції на одній із ділянок, вартістю понад 302 тисячі гривень (100 прожиткових мінімумів на 2024 рік).
Для автомобіля дружини Toyota Highlander (2016) завищено вартість (340 тисяч замість 240 тисяч гривень). Вартість Citroen C1-4 (2011) і BMW 428i (2015) не підтверджена через відсутність документів.
Яцина намагався пояснити порушення, посилаючись на митні платежі для оцінки транспортних засобів і дані від дружини щодо нерухомості. Проте НАЗК відхилило ці пояснення через брак підтверджувальних документів. Особливо критичним є приховування будинків, де Яцина проживав із сім’єю, що підтверджено матеріалами ДБР і свідченнями. НАЗК вважає це умисним приховуванням активів і вбачає ознаки кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 366-2 КК України (декларування недостовірної інформації).
Це не перший випадок порушень Яцини. Перевірка його декларації за 2022 рік виявила недостовірні відомості на 13,2 мільйона гривень. У 2023 році Яцину звільнили з посади після затримання його заступника за хабар. Посадовець заявив, що написав заяву на звільнення під тиском, і звернувся до суду. 24 квітня 2024 року Тернопільський окружний адміністративний суд поновив Яцину на посаді та зобов’язав виплатити йому компенсацію.
Систематичні порушення в деклараціях Михайла Яцини, включно з приховуванням будинків, земельних ділянок і сонячних електростанцій, вказують на можливе умисне приховування активів. Виявлені НАЗК факти потребують ретельного розслідування правоохоронними органами, особливо з огляду на судове поновлення Яцини на посаді. Громадськість і журналісти вимагають прозорості та відповідальності від посадовців такого рівня.
Управління внутрішнього контролю НАБУ проводить службове розслідування щодо можливого порушення керівником підрозділу детективів бюро Станіславом…
Колишній старший майстер Черкаського колійного ремонтно-механічного заводу Віталій Шмиголь, якого обвинувачували у завданні «Укрзалізниці» збитків…
Директор Львівського міського комунального підприємства «Львівводоканал» Дмитро Ванькович задекларував значні активи, включаючи інвестиції в аграрний…
Колишній начальник відділу охорони об’єктів судів у Миколаївській області Вадим Гарагуля вказав недостовірні відомості у…
Начальник 8-го відділу Департаменту забезпечення роботи керівництва МЗС і помічник нардепа від «Слуги народу» Едуарда…
Виконувач обов’язків заступника начальника головного управління ДПС у Києві Олександр Бабятинський задекларував нерухомість і криптовалюту,…